کشتی های آمریکایی و کانادایی بار دیگر از تنگه تایوان عبور کردند

30682 962 فقط خبر

برای دومین بار در سال جاری، دو ناو جنگی نیروی دریایی آمریکا و کانادا با هم از تنگه تایوان عبور کردند و این اقدام تحریک آمیز را آزادی دریانوردی نامیدند.

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، با وجود هشدارهای مکرر چین مبنی بر غیرقانونی بودن عبور کشتی های جنگی کشورهای غربی از تنگه تایوان، نیروی دریایی آمریکا و کانادا بار دیگر به تنش دامن زدند.

ارتش آمریکا و کانادا امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که یک ناوشکن آمریکایی و یک ناوچه کانادایی صبح امروز در جریان عبور معمول خود از تنگه تایوان عبور کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اقدام دومین عبور ناوهای جنگی آمریکا از تنگه تایوان در یک ماه گذشته و دومین حرکت مشترک ناوهای این کشور با کانادا در یک سال گذشته است.

نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌هایی مانند این در رویکرد ما به یک منطقه امن و مرفه نقش اساسی دارد.

در این بیانیه مدعی شد: ناوشکن موشک هدایت شونده هیگینز و ناوچه ونکوور نیروی دریایی سلطنتی کانادا از طریق آبراهی در تنگه تایوان که خارج از آب های سرزمینی یک کشور خاص است عبور می کردند.

آنیتا آناند وزیر دفاع کانادا گفت که کانادا به عنوان یکی از کشورهای اقیانوس آرام عمیقا متعهد به حفظ رفاه و ثبات جهانی در منطقه هند و اقیانوس آرام است.

انتهای پیام/4129/

  کشف مهمترین عامل در طول عمر انسان

دیدگاهتان را بنویسید