کسب و کارهای جدید در زمینه فناوری های همگرا به طور ویژه پشتیبانی می شوند

1084863 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ امتیاز نخبگان به کارآفرینان کسب‌وکارهای جدید در حوزه فناوری همگرا داده می‌شود و هسته‌های نخبگان برای تحقق پروژه‌ها و مشکلات فناوری اولویت‌دار کشور مورد حمایت قرار می‌گیرند.

با هدف توسعه تعاملات بین کشورها و استفاده از ظرفیت های موجود برای حمایت از فناوران حوزه همگرا، تفاهم نامه همکاری بین بنیاد ملی نخبگان و مرکز راهبردی فناوری های همگرا منعقد شد.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه، بنیاد ملی نخبگان زمینه ارتقا و اطلاع رسانی دستاوردهای مرکز همگرا به ویژه برنامه راه اندازی فناوری همگرا را فراهم می کند.

مشارکت در تامین هزینه های مربوط به برگزاری دوره های آموزشی به منظور اعتبارسنجی محصول برای برندگان فراخوان همگرای استارتاپ ها و حمایت مادی از استارتاپ های منتخب دوره پیش شتابدهی از تعهدات بنیاد ملی نخبگان است. .

یکی از نکات مهم در این تفاهم نامه اعطای امتیاز نخبگان به اعضای شرکت های نوپا منتخب و حمایت از هسته های نخبه برای تحقق پروژه های فناوری اولویت دار کشور و مشکلات حوزه فناوری های همگرا است.

مرکز فناوری همگرا همچنین سالانه از طرح‌های فناوری در حوزه همگرایی حمایت می‌کند و فرآیند جذب و نخبگان را تسهیل می‌کند و از این طریق کمیته‌های تخصصی ارزیابی تشکیل می‌دهد و ارزیابی و انتخاب بهترین پروژه‌ها را بر عهده می‌گیرد.

مرکز راهبرد فناوری همگرا مانند دوره های قبل خدمات مشاوره، راهنمایی و آموزشی مورد نیاز برگزیدگان فراخوان را ارائه می دهد و در برنامه های خود از استارتاپ های منتخب پیش شتاب دهنده حمایت مالی می کند.

از دیگر تعهدات مرکز در این تفاهم نامه می توان به تسهیل فرآیند اخذ مجوزهای دانش بنیان و سایر مجوزها برای استارتاپ های منتخب، تسهیل فرآیند تامین مالی استارت آپ ها در دوره شتاب دهی، همکاری و همفکری با بنیاد برای تدوین و اصلاح آیین نامه های حمایت از کارآفرینان اشاره کرد. و نخبگان با ارائه فهرستی از مشکلات فناوری به بنیاد نشان داد که چالش های اولویت دار کشور در زمینه همگرایی را حل می کند و از هسته های نخبگان مورد تایید بنیاد حمایت مادی و معنوی می کند.

  جلسه هیئت مدیره فدراسیون فوتبال رسمی شد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید