کسانی که فکر می کردند راه نجات فلسطین بر سر میز مذاکره است، اشتباه کردند

رئیسی: قدس همچنان مشکل اصلی جهان اسلام است

41830 770 فقط خبر

رئیس جمهور مسئله فلسطین و قدس شریف را اولین مسئله جهان اسلام دانست و گفت: کسانی که فکر می کردند راه نجات فلسطین پای میز مذاکره است و با کسانی که منطق نمی فهمند صحبت می کنند و می نشینند. اشتباه هم دیدند که روند سازش با صهیونیست ها شکست خورده است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سی و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع) را تبریک و خیر مقدم گفت. میهمانانی از سراسر جهان اسلام با طرح این سوال که در این همایش باید از چه راهکارهایی برای ارتقای وحدت امت اسلامی استفاده کرد و چه پیش بینی های لازم برای جلوگیری از تفرقه و تفرقه وجود دارد؟ وی تصریح کرد: انسان مدرن می تواند با اتکال به خدا و تربیت دینی زندگی شادی برای خود ایجاد کند. جامعیت دین به انسان این قدرت را می دهد که در برابر تهاجم فرهنگی و نسخه های ارائه شده از سوی غرب و شرق که هیچ ربطی به زندگی دینی ندارد، مقاومت کند.

رئیسی با قدردانی از حاضران در این نشست گفت: این نشست به تفاهم مشترک بین همه شخصیت های تاثیرگذار جهان اسلام منجر می شود. منظور از فهم رایج این است که بدانیم جهان اسلام چه چیزهایی دارد و چه سرمایه های عظیمی دارد که روحیه مقاومت و مخالفت با دشمن یکی از آن سرمایه های عظیم است. باید حواسمان به ترفندهای دشمن برای دست کم گرفتن توانمندی های جهان اسلام بود.

  اگر واشنگتن موشک های دوربرد به کیف تحویل دهد، مسکو اهداف نظامی را هدف قرار می دهد که هنوز هدف قرار نگرفته اند.

رئیس جمهور آگاهی بخشی و تبیین جهاد را یکی از وظایف فرهیختگان و فرهیختگان جهان اسلام در عصر کنونی دانست و گفت: امروز روشنگری و تبیین وظیفه همگان است که جایگاه اسلام و مسلمین و احکام دین را تبیین کنند. دشمن و ناتوانی او به هر طریقی که بگوید دشمن با همه ادعاهایش دشمن است، بسیار ضعیف است اما تظاهر به توانمندی می کند و منطق دارد اما منطق استدلال و سخنان سدید را نمی فهمد.

رئیسی با تاکید بر اینکه فلسطین همچنان مشکل اول جهان اسلام است، گفت: دشمن می خواهد توانایی های ما را کمتر و ضعف های ما را بیشتر نمایان کند. اتحاد مسلمانان در سراسر جهان با همه اختلافاتشان می تواند قدرت بزرگی در جهان ایجاد کند. ما باید به نام دین متحد شویم.

وی با بیان اینکه دشمنان نمی توانند واقعیت ها را درک کنند و واقعیت ها را ببینند، گفت: کسانی که فکر می کردند راه نجات فلسطین در میز مذاکره و گفتگو و نشستن با کسانی است که منطق را نمی فهمند، اشتباه کردند و دیدیم که روند سازش با صهیونیست ها شکست خورد و جنبش مقاومت پیروز شد. فرهنگ مقاومت فلسطین پیروز شد.

رئیس جمهور با برشمردن معاهدات و مذاکرات متعددی که با صهیونیست ها در موضوع فلسطین امضا شده است، تاکید کرد: آیا رژیم صهیونیستی عهد و پیمان ها را درک می کند؟

وی منطقه و مسیر اصلی در مسئله فلسطین را مقاومت و ایستادگی می داند و تاکید می کند: این همان راه و کاری است که گروه های مقاومت فلسطین و لبنان انجام دادند و امروز ابتکار عمل در دست مجاهدین است. در جنگ های 22، 33 و 8 روزه که در غزه و لبنان رخ داد، فهمیدند که بهترین راه ایستادگی و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

  سرنوشت یکسان سازی حقوق معلمان بازنشسته پس از معرفی رتبه بندی معلمان - اندیشه معاصر

رئیسی با انتقاد از اقدام برخی کشورهای مسلمان برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی، روابط دولت ها را با روابط ملت ها متفاوت می داند و تاکید می کند: باید پرسید آیا ملت ها نیز این عادی سازی را می پذیرند؟ به هیچ وجه ملت های منطقه عادی سازی با صهیونیست ها را نمی پذیرند. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها فکر می‌کنند این کار برای ایجاد امنیت است، اما هرگز امنیت ایجاد نخواهد کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال تحمیل تفرقه بر اراده کشورها، ایجاد بازار تسلیحات، در نظر گرفتن منافع کشورها و به حاشیه راندن موضوع فلسطین و قدس شریف به عنوان اولین مشکل جهان اسلام هستند. . وی گفت: امروز قدس شریف اولین چاپ جهان اسلام و مسلمانان است. اگر روز قدس هست برای اعلام و نظر است وگرنه مسلمانان همیشه به دنبال آزادی هستند.

وی سیاست ایران در مبارزه با ظلم، تروریسم و ​​تکفیر را مرور کرد و تاکید کرد: آمریکایی ها هم می گویند با تروریسم می جنگیم اما کیست که نداند قهرمانان مبارزه با تروریسم در جهان حاج قاسم سلیمانی شهید ابومهدی السیلی هستند. مهندس و مجاهد در منطقه که منطقه را از حضور داعش پاکسازی کردند؟

رئیس جمهور، آمریکایی ها و اروپایی ها را بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان امروز دانست که مدعی حقوق بشر و حقوق بشر هستند و گفت: اگر کیفرخواستی تنظیم شود، کیفرخواست طولانی جنایاتی است که آنها علیه بشریت کرده اند. . افراد تحصیل کرده باید همه را نسبت به جنایاتی که علیه بشریت مرتکب می شوند و مطالبه حقوق بشر آنها را آگاه سازند.

  وزیر کشور از مخازن روغن نباتی نوشهر بازدید کرد

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید