کریدور ترانزیتی ریلی قزاقستان – ایران – ترکیه فردا راه اندازی می شود

1081924 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی آنا، قطار ترانزیت کانتینری قزاقستان – ایران – ترکیه امروز وارد ایستگاه تهران شد و روز بعد با حضور رئیس جمهور از ایستگاه تهران راهی ترکیه می شود.

پیش از این در نشست روسای جمهور ایران و قزاقستان تفاهم نامه ای برای راه اندازی کریدور ریلی ترانزیتی قزاقستان – ایران – ترکیه امضا شد.

در همین راستا اولین قطار کانتینری گوگرد در این خط ترانزیتی با 24 واگن حامل 48 کانتینر 20 فوتی، بعد از ظهر امروز از قزاقستان خارج و وارد ایستگاه تهران شد.

هیئت بلندپایه قزاقستان روز دوم خردادماه با حضور معاون نخست وزیر و وزیر همگرایی و تجارت و همچنین رئیس راه آهن با سید میعاد صالحی مدیرعامل شرکت راه آهن دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف در مورد توسعه همکاری های اقتصادی و توسعه حمل و نقل ریلی گفتگو کردند. با اجرای این تفاهم نامه بخشی از محموله های عبوری از کریدور ریلی چین- روسیه- اروپا از کریدور ریلی چین-قزاقستان-ایران-اروپا منتقل می شود.

با حضور رئیس جمهور کشورمان و رئیس جمهور قزاقستان از طریق ویدئو کنفرانس، حرکت اولین قطار ترانزیتی این کشور به ترکیه از طریق شبکه ریلی ایران رسما معرفی می شود. یادداشت تفاهم راه آهن ایران و قزاقستان فردا یکشنبه 30 خردادماه با حضور روسای جمهور دو کشور در تهران به امضای مدیران راه آهن ایران و قزاقستان می رسد.

انتهای پیام/4129/

  شرایط و نحوه قرار دادن ملک به عنوان جهیزیه - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید