کره جنوبی موافقت کرد که پول بلوکه شده ایران را فورا آزاد کند

کره جنوبی موافقت کرد که پول بلوکه شده ایران را فورا آزاد کند

بر اساس گزارش ها اعتدالسایت وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه ای از سفر چوی جان کان معاون وزیر امور خارجه به وین و دیدار وی با علی باقری معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در وین خبر داد. آنها مذاکرات صریح و سازنده ای در مورد روابط ایران و کره از جمله موضوع دارایی های بلوکه شده ایران در کره داشتند.

این بیانیه می افزاید: چویی معاون وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که مذاکرات برای احیای برجام به زودی به نتیجه برسد و دو طرف با آزادسازی ارز بلوکه شده ایران موافقت کردند. [در بانک‌های کره‌ جنوبی] باید فورا انجام شود.

وزارت امور خارجه کره در بیانیه ای اعلام کرد که دو طرف توافق کردند که رایزنی های کاری برای بحث در مورد مسائل مربوط به انتقال وجوه بلوکه شده برگزار کنند.

وزارت خارجه کره همچنین گفت که چوی معاون وزیر امور خارجه گفت که نشست امروز باید به عنوان تسریع کننده روابط دوجانبه ما عمل کند. باقری معاون وزیر امور خارجه همچنین گفت: سفر چوی به وین برای بحث در مورد بودجه های بلوکه شده نشانه مثبتی برای تقویت روابط است.

به گزارش ایسنا، از بیانیه وزارت امور خارجه کره جنوبی بر می آید که دیدار باقری و چوی به درخواست طرف کره ای ظهر پنجشنبه در دفتر جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد.

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط سئول و تهران درباره پول بلوکه شده ایران با کره جنوبی توضیح داد و گفت: این کشور در تلاش است تا بدهی خود به ایران را پرداخت کند.

  حمایت عجیب از قلعه نویی برای استقلال و پرسپولیس - تفکر مدرن

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بدون توجه به نتیجه مذاکرات وین، دولت کره جنوبی باید ارز بلوکه شده ایران را آزاد کند و تحریم های یکجانبه آمریکا نمی تواند بهانه ای برای عدم پرداخت بدهی ها باشد. به ایران

همچنین گفته شد که امتناع غیرقانونی و غیرموجه کره جنوبی از پرداخت بدهی های خود به ایران نقطه تاریکی در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود و سئول باید هر چه سریعتر برای آزادسازی منابع ایران اقدام کند.

بر اساس این گزارش، این دیدار ارتباط مستقیمی با مذاکرات جاری ایران و گروه 1+4 نداشته و در چارچوب رایزنی‌های معمول دوجانبه دو کشور بنا به درخواست طرف کره‌ای برگزار شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید