کرمانشاه میزبان دوره معرفت رضوی در 4 استان با حضور 140 دانش آموز بود.

معاون رئیس دانشگاه آزاد کرمانشاه به آنا گفت؛

30338 238 فقط خبر

صفوی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه میزبان دوره معارف رضوی در استان های همدان، مرکزی، کردستان، لرستان و کرمانشاه است.

سید مهدی صفوی، معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در کرمانشاه، از میزبانی پنجمین دوره تابستانی موثر آموزش و پرورش معرفت رضوی با حضور استان های همدان، مرکزی، کردستان و لرستان در این استان خبر داد. و بیان کرد: در این دوره واحد کرمانشاه میزبان دانش آموزان برگزیده این چهار استان است.

وی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان را یادآور شد و اظهار داشت: دوره ها با توجه به دغدغه های معظم له برنامه ریزی شده است و هدف از برگزاری دوره گردهمایی نخبگان علمی و سازمانی و دانشجویان مستعد و علاقه مند اسلامی است. دانشگاه های آزاد سراسر کشور اولاً مکانی برای تقویت و تعمیق شناخت معارف دین مبین اسلام و ثانیاً شبکه سازی و همگرایی نیروهای انقلاب اسلامی در دانشگاه.

به گفته صفوی، محتوای دوره سراسری آموزشی تابستانی مؤثر معارف رضوی شامل کنشگری مبتنی بر بینش توحیدی در آیینه معارف رضوی، بحث محتوایی در محورهای بینش توحیدی ذیل کتاب بنیادی ترین اندیشه ها است که شامل معرفت شناسی، کلام، انسان شناسی، حقوق اسلامی، اخلاق اسلامی، فلسفه سیاست و حکومت اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه، شیعه شناسی، مطالعه قرآن و در فضای مخالف محور جاهلیت مدرن است. تمدن غرب که در آن به زوال و انسان محوری این تمدن پرداخته شده است.

کرمانشاه میزبان دوره معرفت رضوی در 4 استان با حضور 140 دانش آموز بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با بیان اینکه در بخشی از این دوره کتاب قطب نما با موضوع بصیرت تدریس می شود، گفت: مراسم افتتاحیه رسمی دوره دانش افزایی معرفت رضوی برگزار می شود. در محل تالار علامه امینی دانشکده علوم انسانی واحد کرمانشاه با سخنرانی حجت الاسلام امین معظمی گودرزی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه و روال کار انجام خواهد شد. در دو دوره هفت روزه مجزا برای 50 نفر از دانش آموزان برادر منتخب از 31 شهریور تا 7 مهر و 90 نفر از دانش آموزان خواهر منتخب از 8 تا 15 مهر برگزار می شود.

  کدام داوران در هفته ششم لیگ برتر قضاوت خواهند کرد

وی تاکید کرد: این دوره پنجمین دوره معارف رضوی است و تاکنون چهار دوره موثر آموزش کشوری با تاکید بر افزایش دانش برگزار شده و شرکت کنندگان طبق برنامه منظمی که تهیه کرده ایم، به اقامه نماز جماعت، کلاس های مختلف می پردازند. در بینش توحیدی و منظومه تفکر قمری، فوق برنامه در اردوهای تفریحی و در نهایت در آزمون دوره شرکت می کنند.

صفوی ادامه داد: در این دوره بسته فرهنگی ویژه شرکت کنندگان تهیه شده است که شامل کتاب های بنیادی ترین ایده ها و قطب نما، دفتر معرفت رضوی، شناسنامه، شعر دوره و بیانیه گام دوم است و داریم. سعی در دعوت از شخصیت های برجسته منطقه و مسئولین دانشگاه و دعوت به بیان نظرات و پیشنهادات.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید