کردستان به عنوان استانی مقاوم در تاریخ انقلاب اسلامی شناخته شده است. مردم کردستان مردمی غیور و با فرهنگ و تمدن غنی هستند.

1086280 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در آغاز بیست و هفتمین سفر دولت مردمی به استان کردستان در گفتگو با خبرنگاران در خصوص برنامه ها و اهداف این سفر ابراز خرسندی کرد. وی با بیان اینکه در آستانه خود روز گرامیداشت عرفه و در آستانه کربان بایرام خدمت مردم غیور، زحمتکش، مجاهد و مقاومت استان کردستان رسید، گفت: استان کردستان در زمینه کشاورزی و دامپروری، گردشگری فرصت های فراوانی دارد. و معادن

رئیس جمهور مهمترین پتانسیل کردستان را نیروی کارآمد، جوان و تحصیلکرده استان خواند و افزود: کردستان به عنوان استانی مقاوم در تاریخ انقلاب اسلامی شناخته شده است که بیش از 5 هزار شهید و 9 هزار جانباز به این استان تقدیم کرده است. انقلاب و به راستی در میدان دفاع از انقلاب و مقام است و برای آرمان های انقلاب اسلامی خوش درخشید. سرداران بزرگی چون جناب شیخ الاسلام و دیگر شخصیت های کردستان نه تنها برای این استان بلکه برای کل کشور مایه مباهات هستند.

رئیسی مردم کردستان را مردمی بسیار غیور با فرهنگ و تمدن غنی توصیف کرد و تصریح کرد: کردستان در کشور ما به عنوان استانی با فرهنگ و تمدن شناخته می شود. ادب و پیشینه تاریخی پرافتخار در جای جای این استان نمایان است.

رئیس جمهور با اشاره به بررسی های انجام شده قبل از سفر برای شناسایی مشکلات و نیازهای استان، تصریح کرد: مشکلات استان با مشورت نماینده محترم ولی فقیه، استاندار و سایر مسئولان استان بررسی شد. همچنین پیشنهاداتی برای رفع مشکلات و رفع نیازها ارائه شد و امنیت استان تامین شد.

  اعتراضات به زودی جمع می شود

آیت الله رئیسی با بیان اینکه در کردستان نیز مانند سایر استان ها شاهد پروژه های نیمه تمام هستیم، خاطرنشان کرد: انتظار مردم از دولت این است که هر چه زودتر این پروژه ها به اتمام برسد. از این رو حکومت مردمی علاوه بر توجه به سایر نیازهای این ولایت، تکمیل این پروژه ها را در اولویت قرار داده است.

رئیس جمهور گفت: در پایان سفر و در جلسه شورای اداری مصوبات سفر با حضور مسئولان استانی، مردم و اصحاب رسانه اعلام می شود تا همگان از این تصمیمات مطلع شوند. دولت به پیشرفت استان سرعت ببخشد و همه پیگیر اجرای آنها باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید