کدام میوه کاهش وزن را تسریع می کند؟ – اندیشه معاصر

میوه های خشک می توانند منجر به افزایش وزن شوند، زیرا خشک کردن میوه باعث کاهش اندازه آن می شود، اما کالری موجود در آن را کاهش نمی دهد. با کاهش حجم میوه، احتمالاً مقدار بیشتری مصرف خواهید کرد تا احساس سیری کنید و کل کالری دریافتی شما افزایش می یابد.

به گزارش بهداشت نیوز، زمانی که غذای شما کالری کمتر و حجم بیشتری داشته باشد، به راحتی در مسیر کاهش وزن قرار می گیرید زیرا با غذای کمتر باعث سیری بیشتر می شود. برخی از میوه های خشک تراکم کالری بالاتری نسبت به سایرین دارند.

مطالعات نشان می دهد که خرما بیشتر باعث افزایش وزن می شود و در خرمای 24 گرمی 66.5 کالری وجود دارد. یک مشت خرما می تواند حدود 400 کالری به شما بدهد.

آلو یکی دیگر از میوه های خشک غنی از مواد مغذی است که می تواند به افزایش وزن کمک کند. ۲۸ گرم آلو حاوی ۶۷ کالری است.

زردآلو خشک در هر وعده 28 گرم 67 کالری دارد، در حالی که توت حاوی 79 کالری در هر وعده 28 گرم است.

اگر هدف شما کاهش وزن است، میوه تازه بهترین گزینه است.

برخلاف میوه های خشک، بیشتر میوه های تازه کالری کمی دارند و از نظر ارزش غذایی خوب هستند.

اگر می خواهید لاغر شوید، استفاده از میوه های تازه در رژیم غذایی خود به ویژه زمانی که جایگزین غذاهای پرکالری و کم چرب می شوند، توصیه می شود.

بسیاری از میوه ها حاوی فیبر هستند که به شما کمک می کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید و از پرخوری جلوگیری می کند. البته برخی از میوه ها برای کاهش وزن بهتر از بقیه هستند.

  مشکلاتی که نیاز به مشاوره جنسی دارد! - اندیشه معاصر

به عنوان مثال، گریپ فروت تنها 39 کالری دارد و دارای مزایای اضافی ویتامین C است. سیب نیز به دلیل محتوای فیبر بالا برای کاهش وزن مفید است. یک سیب حاوی حدود 116 کالری است و شما را بین وعده های غذایی سیر نگه می دارد و اگر میوه های شور دوست دارید بدانید که 18 گرم میوه تنها 17 کالری دارد.

نصف فنجان زغال اخته (42 کالری) یا یک فنجان توت فرنگی (50 کالری) بخورید تا در کنار اهداف کاهش وزن، آنتی اکسیدان ها را افزایش دهید.

به خاطر داشته باشید که میوه های پرکالری مانند موز و آووکادو را می توان در حد اعتدال مصرف کرد، اما می توانید تا حد امکان به میوه های کم کالری اولویت دهید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276447

دیدگاهتان را بنویسید