کتاب «مروری بر یک قرن معماری ایران» منتشر شد.

1072972 فقط خبر

محمد بهزادپور در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در هشتگرد، اظهار کرد: کتابی برای مرور یک قرن. معماری ایران مروری بر معماری کشورمان از سال‌های 1300 تا 1400 است. در این کتاب اندیشه‌ها، ایده‌ها و روش‌های کلی در معماری ایرانی و معماران تأثیرگذار و بناهای باشکوه در این سال‌ها در چهار فصل اجرا شده است. فصل اول از سال 1300 تا 1320، فصل دوم از سال 1320 تا 1340، فصل سوم از سال 1340 تا 1357 و فصل چهارم از سال 1357 تا 1400 سروده شده است.

عضو هیأت علمی آزاد و دستیار دانشگاه اسلامی هشتگرد گفت: کتابی در یک جلد در کتاب راهنمای انگلیسی کوتاه، مختصر، قابل حمل و اصلاح شده معماری ایرانی در قرن اخیر، هدف این کتاب است.

بهزادپور افزود: دانش دانشجویان معماری با درس معماری ایران در قرن چهاردهم طبقه بندی شده است و یک جلد کتاب به دسته بندی استفاده از نثر روان و ساده و پرهیز از کلمات تخصصی برای استفاده سایر علاقه مندان و مردم عادی در تاریخ ایران.معماری.این یک کتاب است.

وی ادامه داد: البته معماری ایرانی معماران و بناهایی دارد که در این کتاب به آنها اشاره شده است. با این حال، برای اهداف این کتاب، مجالی برای برنامه ریزی وجود ندارد و تلاش شده است تا آنچه در گذشته بر معماری ایران آمده است، خلاصه شود.

به گزارش خبرنگار آنا، محمد بهزادپور از مدرسین گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد و استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر آن واحد دانشگاهی است.

انتهای پیام/4117/4062/

  آغاز ثبت نام دانشجویان خوابگاهی در مقطع کارشناسی ارشد.

دیدگاهتان را بنویسید