کایدی خوب نیست و کی روش او را دعوت نمی کند/ ساپینتو هنوز از استقلال خبر ندارد

33843 708 فقط خبر

رضا رجبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد تیم ملی ایران در دو دیدار تدارکاتی اظهار کرد: اگر به دیدار سنگال و اروگوئه با دقت نگاه کنیم، متوجه می شویم که تیم ما در دو دقیقه 90 به اضافه 10 دقیقه وقت اضافه که مجموعا 190 می شود. دقیقه هم همین مشکل را دارد و معضل معمول 40 متر جلو که خط حمله است. یعنی او 190 دقیقه است که حتی یک کرنر نگرفته است. اگر سیدحسین حسینی در بازی با سنگال حضور نداشت چند گل می زدیم.

وی تاکید کرد: دیدار مقابل اروگوئه نیز شرایط مشابهی داشت، چهار لحظه حساس در فوتبال داریم. لحظه ای که دفاع می کنیم و از دفاع به حمله می رویم، لحظه ای که حمله می کنیم و از حمله به دفاع برمی گردیم. این چهار اصل فوتبال است، به علاوه ضربات آزاد اضافه شده است.

تیم ایران در کارهای تاکتیکی و ترکیبی بسیار ضعیف است

وی افزود: در دو مقطعی که باید به عقب برگردیم و دفاعی کار کنیم، عملکرد بازیکنان بد نبود، نباید فراموش کنیم که یکی دو گل به سنگال زدیم. اما در حمله موقعیت ایجاد نمی کنیم، یعنی وقتی جلو می رویم خیلی سریع توپ را به حریف می دهیم. در واقع تیم ایران از نظر تاکتیکی و ترکیبی بسیار ضعیف است و خیلی زود توپ را می دهیم. در دو بازی تدارکاتی نزدیک به 65 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتیم. دفاع در مقابل مخالفان اشکالی ندارد، اما طرح ضد حمله ما چیست؟ در این دو بازی هیچ طرح ضد حمله ای ندیدم و در این دو بازی شانس با تیم ملی بود.

سنگال و اروگوئه هیچ شباهتی به حریفان ایران در جام جهانی نداشتند

رجبی با بیان اینکه حریفان تدارکاتی ایران شباهتی به حریفان جام جهانی نداشتند، تصریح کرد: این دو تیم اصلاً الگوی حریفان ایران در جام جهانی نبودند. در واقع تیم ایران فقط به بازی رفت و از فیفادی عقب نماند وگرنه الگوی رفتاری فوتبالی کدام یک از این دو تیم شبیه حریفان ایران در جام جهانی بود؟ انگلیس سه گل به تیم آلمان زد و در پاسخ سه گل دریافت کرد.

  آتش سوزی تالاب هورالعظیم ادامه دارد/ شهرهای خوزستان زیر دود

این خیانت به تیم ملی است

کارشناس فوتبال کشور به ما گفت: درست است که تیم ایران در دو دیدار تدارکاتی خود نتیجه را واگذار نکرد، اما متأسفانه کسانی که این تیم را دنبال می کنند اغلب فکر می کنند به دلیل نزدیک بودن به تیم ملی نباید مورد انتقاد قرار گیرد. مسابقات اگر انتقاد سازنده باعث رشد می شود و متاسفانه شرایطی را به وجود آورده اند که همه از حرف زدن می ترسند. به نظر من اگر به کاری که می کنیم ادامه دهیم به تیم ملی و کشورمان خیانت کرده ایم. در کل من در تیم ملی چیز فنی ندیدم. نه اینکه انتظار داشته باشیم در جام جهانی در خط حمله باشیم، اما حداقل می توانیم توپ را حفظ کنیم و اینقدر به خط هافبک و دفاع فشار نیاوریم.

دستاورد میلیاردی فوتبال چیست؟

رجبی گفت: حدود 10 یا 12 سال پیش در برنامه نود یک تذکر دادم و آن این بود که گفتم بیایید فوتبال دنیا را از همان زمان شروع کنیم و جلو برویم و به نتیجه فکر نکنیم بلکه فقط به رشد فوتبال فکر کنیم. آینده فوتبالی خوبی داشته باشید، مانند کاری که ژاپن و کره جنوبی انجام دادند، اما اکنون همه از فوتبال ژاپن و کره لذت می برند. اما متاسفانه ما از فوتبال خود لذت نمی بریم و نتیجه نمی گیریم. ما در آسیا شکست می خوریم و در جام جهانی از گروه خود خارج هستیم. در این شرایط دستاورد فوتبال با این هزینه های میلیاردی چیست؟

در اخلاق، فوتبال ما را از دست داده است

گفت: با این همه صفت ما هم داریم کار غیراخلاقی می کنیم و اینجا هم ضرر می کنیم. من یکی از اولین کسانی بودم که از اسکوچیچ انتقاد کردم چون می دانستم او نظم و انضباط لازم برای مدیریت تیم را ندارد، اما وقتی او به دلایلی هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و برای صعود تیم به جام جهانی تلاش کرد، باید با او اینطور رفتار نکردم، به هر حال او خانواده، زن، فرزند و کشور دارد و نباید دو ماه مانده به جام جهانی او را اخراج می کردیم و صندلی را به کی روش می سپریم. دلیل این تغییر چه بود؟ اینکه 90 دقیقه بازی می کنیم و فقط یک کرنر می گیریم، با اسکوچیچ هم همین عملکرد را داشتیم.

  پرسپولیس با برد اقتصادی مقابل مس رفسنجان به صدر جدول بازگشت

بازسازی زیر نظر کادر فنی توهین به باشگاه هاست

وی در پاسخ به اظهارات کی روش مبنی بر اینکه بازیکنان تیم ملی بعد از بازی های باشگاهی زیر نظر کادر فنی ریکاوری کنند، گفت: کی روش همیشه بالا و پایین نگاه کرده است. او فکر می کند هیچ مربی و هیچ باشگاهی کار بلد نیست، این توهین به مربیان و باشگاه های ماست.

ریکاوری بازیکنان تیم ملی زیر نظر کادر فنی چه معنایی دارد؟ آیا باشگاه نمی تواند چنین کاری انجام دهد؟ کی روش در گذشته همه چیز را گرفته بود، اما با این شرایط او کارنامه موفقی نداشت، این تیم در جام ملت های آسیا نتیجه را از دست داد و از گروه خود در جام جهانی صعود نکرد و فوتبال دفاعی ارائه کرد که تبدیل به یک فوتبال شد. مثال در فوتبال ما

کی روش همیشه بالا و پایین نگاه می کند

پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد: تاثیرات فنی کیروش در باشگاه های ما رخنه کرده است و تیم ها به این نتیجه رسیده اند که اگر می خواهند فوتبال بازی کنند نباید شکست بخورند تا مردم از آن لذت ببرند. بازی های این هفته لیگ با نتیجه 0-0 به پایان رسید 0، همه این مسابقات خسته کننده است و منشأ آن اثر فنی کی روش است. متاسفانه وقتی آقای تاج قول بازگشت کی روش را می دهد مطمئن باشید که حتی بر فدراسیون هم مسلط است. به نظر من باشگاه ها باید در بحث ریکاوری خیلی قاطع باشند و اصلا کوتاه نیایند. بازیکن باید در باشگاه خودش ریکاوری کند. تمام امور فوتبال کشورمان نباید فقط با یک نفر انجام شود.

  غیر معمول ترین ترس های انسان - تفکر مدرن

ساپینتو هنوز بازیکنانش را نمی شناسد

رجبی درباره بازی استقلال مقابل گل گهر گفت: به نظرم این بازی گل سرسبد همه بازی هاست. من واقعا از بازی بازیکنان گل گهر لذت می برم، این تیم واقعا عالی است. آنها سه سال است که در لیگ برتر هستند و همچنان در جدول لیگ وضعیت خوبی دارند چرا که کالا نوعی فوتبال بلد است. اگر ساپینتو حتی در آخرین بازی استقلال مقابل نساجی بازیکنانش را نمی شناخت و بعد از اینکه بارها گفتیم باید فرمت تیمی در فوتبال ایران پیدا کند، اوضاع کمی تغییر کرده است. در دیدار مقابل نساجی استقلال فوق العاده خوب بود و نساجی روز بدی را پشت سر گذاشت. در عوض گیم پلی بازی با گل گهر بسیار متفاوت خواهد بود. بازی نزدیکی است و فکر می کنم هر مربی که جرات بیشتری داشته باشد در این میدان پیروز خواهد شد. نتیجه این دیدار شاید از نظر روانی بر ادامه لیگ تاثیر بگذارد.

کی روش درست می گفت، کایدی شرایط خوبی ندارد

وی گفت: از نظر اخلاقی با کی روش مخالفم، اما فکر می کنم قیدی در شرایط خوبی نیست. بعد از رفتن او به امارات فوتبالش بسیار ضعیف شد و طبیعی بود که کی روش او را به تیم ملی دعوت نکرد. محبی بازیکن تاکتیکی نیست. با اینکه بازیکن خوبی است اما از نظر تاکتیکی ضعیف است و تیم ملی باید بازیکنان تاکتیکی داشته باشد. محبی در این سال ها رشد نکرده است زیرا برخی بازیکنان در فرمت تاکتیکی ضعیف هستند.

کی روش هیچ بازیکنی را برای زدن دوباره دعوت نمی کند

وی در پاسخ به این سوال که آیا مهدی کایدی و محبی می توانند در آن فضای کوتاه خود را به کی روش تحمیل کنند، گفت: خیر، چنین چیزی امکان پذیر نیست. مگر اینکه مخفیانه به کایدی گفته باشد که بیشتر تمرین کند و به او قول داده باشد. در غیر این صورت در این مدت کوتاه بازیکن دیگری را دعوت نمی کند به خصوص بعد از آشنایی با بازیکنان در این دو مسابقه.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید