کاهش 99 درصدی اثرات منفی زیست محیطی تولید گرافن

836 596 فقط خبر

یک سازنده مواد شیمیایی فرآیند جدیدی برای تبدیل گرافیت به گرافن ابداع کرده است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا؛ CleanGraph، تولید کننده مواد شیمیایی، فرآیند جدیدی را برای تبدیل گرافیت به گرافن ارائه کرده است.

یکی از کارکنان این شرکت گفت: گرافیت منفجر شده یک ماده نانو کربنی لایه لایه است که در مقیاس صنعتی از ترکیب اکسیداسیون و انبساط دمایی بالا گرافیت طبیعی تولید می شود. CleanGraph یک فرآیند ثبت اختراع جدید برای تغییر شیمیایی گرافیت به اشکال مختلف گرافن ایجاد کرده است که سریع‌تر، پربازده‌تر و کمتر برای محیط زیست مضر است.

روش ثبت اختراع Cleangraph در 4 سال گذشته توسعه یافته است و توسط چندین شرکت ساختمانی پیشرو و دانشگاه های پیشرو آزمایش شده است.

با افزایش محبوبیت گرافن در ساخت و ساز بتن و آسفالت به دلیل توانایی های مختلف آن برای افزایش مقاومت در برابر شکست، رسانایی و همچنین جذب کمتر آب، فرآیند CleanGraph به صنایع اجازه می دهد تا استفاده از گرافن را فراتر از صنعت ساختمان سازی و در زمینه هایی مانند مانند گرمایش، تکنولوژی باتری و به عنوان جاذب استفاده می شود. علاوه بر این، فرآیند CleanGraph ضایعات را حذف می کند و اثرات زیست محیطی تولید سنتی گرافن را تا 99 درصد کاهش می دهد.

انتهای پیام/

  بیانیه عجیب پرسپولیس / واکنش باشگاه ذوب آهن / همه چیز مشخص شد - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید