کاهش 18 درصدی آب در سدهای تهران

1078900 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمد شهریاری افزود: از مجموع یک میلیون و 889 میلیون مترمکعب ظرفیت پنج سد تامین کننده آب شرب استان تهران، 569 میلیون مترمکعب آب در پشت سدها ذخیره می شود که به این معناست که تنها حدود 30 درصد ظرفیت هر پنج سد تامین کننده آب استان تهران پر است.

وی حجم آب سد امیرکبیر را حدود 124 میلیون متر مکعب اعلام کرد

شهریاری گفت: این میزان در روز مشابه پارسال 161 میلیون مترمکعب بوده است. همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از 270 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 249 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار در سال گذشته 117 میلیون مترمکعب بود که نسبت به ذخیره فعلی 84 میلیون مترمکعب افت 33 میلیون مترمکعبی نشان داد و حجم آب سد ماملو به 58 میلیون مترمکعب رسید. از 98 میلیون مترمکعب در سال گذشته، این در حالی است که حجم ذخیره آب سد لتیان نسبت به روز مشابه پارسال تنها با 5 میلیون مترمکعب افزایش به 54 میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیر دفتر بهره برداری آب و برق آبی شرکت ادامه داد: بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی در ماه های باقی مانده از سال آبی جاری میزان بارندگی کمتر از میانگین دوره چند ساله خواهد بود و بارش های فصل پاییز نیز کاهش می یابد و بر این اساس نتیجه گیری شد که روند کاهش ورودی آب به دریاچه سد در ماه های آینده به ویژه در فصل پاییز ادامه خواهد داشت.

شهریاری افزود: از همه شهروندان تقاضا می شود همواره صرفه جویی و مصرف بهینه آب را مد نظر داشته باشند تا بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در تابستان امسال و در ایام پیک مصرف آب با مشکل تامین مطمئن و پایدار آب مواجه نشویم.

  انشا مبانی نظری سوارکار جوان تیم ملی + عکس - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید