کاهش محسوس دمای هوا در شمال کشور/بارش در برخی استان ها در روزهای آینده

30744 897 فقط خبر

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی و افزایش ابر همرفتی طی 5 روز آینده خبر داد و برای برخی استان ها رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی که منجر به بالا آمدن سطح رودخانه ها و سیلابی خواهد شد پیش بینی کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سازمان هواشناسی با اعلام ادامه فعالیت سامانه بارشی و افزایش ابرهای همرفتی، اخطاریه تراز زرد را صادر و اعلام کرد: امروز و فردا در ارتفاعات استان های البرز و تهران. و روز جمعه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و مناطق مستعد گرد و خاک در کردستان، جنوب سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان پیش بینی می شود.

شنبه آینده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و روز یکشنبه در اردبیل، گلستان، شمال شرق آذربایجان، کوه‌های استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رخ می‌دهد. این کار با گردگیری انجام می شود.

سازمان هواشناسی با استناد به فعالیت سامانه بارشی از احتمال اختلال در تردد، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، رعد و برق، سیلابی شدن جاده ها و ریزش کوه ها خبر داد و با توجه به افزایش احتیاط در تردد در حاشیه مسیل ها، عدم توقف در مسیر رودخانه ها و مسیل ها اعلام کرد. کرانه‌های رودخانه‌ها، احتیاط در جاده‌های کوهستانی، فعالیت‌های کوه‌نوردی و تردد عشایر و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب به صنعت کشاورزی را توصیه کرد.

  خبرگزاری آنا - جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی

سازمان هواشناسی همچنین نسبت به افزایش فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در روز یکشنبه هفته آینده هشدار نارنجی رنگی داده است که در استان های گیلان، مازندران، شرق اردبیل و غرب گلستان با بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید، افت دما همراه خواهد بود. در دما و کاهش دید تحت تاثیر باران و مه است.

بر اساس این گزارش، تشدید فعالیت سامانه بارشی موجب افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، اختلال در تردد، آبگرفتگی معابر عمومی، رعد و برق، احتمال رانش زمین و ریزش کوه، آسیب به سازه های موقت، تاخیر و لغو احتمالی پروازها، خسارت می شود. به محصولات کشاورزی خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید