کاهش تعداد فارغ التحصیلان بیکار و فاقد مهارت منوط به رفع موانع دوره کارآموزی است.

1075842 فقط خبر

محمود کمرهای، معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار آنا از گروه آموزشی مهارتی و کارآفرینی دانشگاه تهران، خاطرنشان کرد: این بخشی از برنامه های دانشگاه است که در تلاش هستیم تا در این زمینه بیشتر شود. آن را به فعالیت های مهارت آموزی و فعالیت های میان رشته ای و تخصصی توسعه دهند.

وی در خصوص نقش دانشگاه ها به عنوان کارآفرین در اشتغال جوانان گفت: موسسات از دانشجویان انتظار دارند که در بدو ورود و یا بعد از فارغ التحصیلی به عنوان یک فرد با تجربه در موسسه کار کنند، اما این انتظار غیرمنطقی و دور از ذهن است زیرا فضای آزاد وجود دارد. فرض بر این است که آنها نمی توانند در رشته خود تخصص داشته باشند، بنابراین باید به فارغ التحصیلان این فرصت داده شود تا با مأموریت ها و وظایف محوله بیشتر آشنا شوند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید در رشته خود مهارت داشته باشند، گفت: نقش دانشگاه در این زمینه بسیار مهم است به این معنا که اگر دانشگاه ها بخواهند به رسالت خود در تربیت دانشجو عمل کنند. باید واجد شرایط باشد توسعه دانش و تجربه برای موفقیت در محل کار.

کمرهای افزود: تا زمانی که موانع کارورزی دانشجویان در همان محیط رشته خود برطرف نشود و با چندین ماه کار در حین تحصیل عملاً چیزی یاد نگیرند، قطعاً آمادگی ورود به بازار کار را نخواهند داشت. . از سوی دیگر موسسات از آنها انتظار نیروی متخصص دارند، بنابراین دانشگاه تهران برنامه ریزی لازم را برای توسعه مهارت آموزی، کار عملی، آزمایشگاهی، حضور در صنعت و همکاری با موسسات انجام داده است، اما در این راه از کارفرمایان انتظار می رود که انتظارات را برآورده کنید، ذهن و تجربه کاری زیاد را ملاک جذب قرار ندهید.

  زیارت همدردی پدرانه/ وقتی سخنان شیوا موجب افطار دانش آموزان می شود

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید