کارگران راه آهن بریتانیا به اعتصاب خود ادامه می دهند

9566 779 فقط خبر

با ادامه اعتصابات کارگری در انگلیس، هزاران کارگر در بخش راه آهن و حمل و نقل آن کشور دست به اعتصابات فلج کننده زده اند.

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران کارمند راه آهن و حمل و نقل ریلی بریتانیا خدمات بخش ریلی را در سراسر انگلیس فلج کرده و دور جدیدی از اعتصابات را در این کشور برگزار کردند. .

این دور از اعتصابات پس از تشدید اختلافات بین نمایندگان اتحادیه ها و مقامات در انگلستان بر سر رسیدگی به مطالبات کارگران، از جمله در مورد افزایش حقوق و شرایط کار و تشدید بحران هزینه های زندگی آغاز شد.

در نتیجه این اعتصاب از هر پنج قطار در کشور تنها یک قطار فعال بود. این کارگران در ماه های اخیر چندین دور اعتصاب را در اعتراض به عدم تحقق مطالبات خود در مورد دستمزد و شرایط کار در انگلیس برگزار کرده اند. این اعتصابات که روز پنج شنبه تشدید شد، روز جمعه ادامه یافت و روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود اعتصاب‌ها بار دیگر سفر قطار در انگلیس را مختل کند.

میک لینچ، رئیس اتحادیه راه، دریایی و راه آهن بریتانیا، گفت که کارگران راه آهن بریتانیا، مانند بسیاری از کارکنان بخش دولتی در این کشور، در تلاش هستند تا زندگی خود را با افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت تطبیق دهند.

پس از اینکه آمارهای رسمی بریتانیا نشان داد که تورم در این کشور در روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته رسیده است، معادل 10.1 درصد در ماه جولای و بالاتر از پیش بینی تحلیلگران 9.8 درصد، میک لینچ به احتمال توزیع گسترده تر اشاره کرد. و اعتصابات بیشتر درباره تأثیرات «موج اقدام همبستگی» بر بخشهای مختلف در انگلستان هشدار داد.

  خودسوزی کودک شهید در یکی از دفاتر مشترک بنیاد شهید + جزئیات - اندیشه معاصر

اتحادیه‌های پستی، بندری و هواپیمایی بریتانیا نیز اعلام کرده‌اند که قصد دارند در بحبوحه آسیب‌های دستمزدها در بحران هزینه زندگی کنونی انگلیس، اعتصاب کنند. در اسکاتلند، کارگران جمع‌آوری و بازیافت زباله در ادینبورگ، پایتخت این کشور، روز پنجشنبه در اعتراض به افزایش 3.5 درصدی دستمزد توسط مقامات برای مدیریت قبض‌های زندگی خود، اعتصاب 11 روزه را آغاز کردند. کافی نیست.

لینچ روز پنجشنبه در یکی از ایستگاه های قطار لندن گفت: «مردم در این کشور از دستمزدهای پایین خسته شده اند. میلیون‌ها نفر برای دهه‌ها استقرار قانونی مناسبی نداشته‌اند. در نتیجه، کارمندان دولت در بهداشت، آموزش، حمل و نقل و انواع بخش ها در معرض کاهش دستمزدها و تورم افسارگسیخته قرار گرفته اند.

وی دولت محافظه کار بریتانیا را به دلیل اتخاذ دستور کار ضد اتحادیه و طولانی شدن اختلافات کارگری در کشور مقصر دانست و گفت که کارگران راه آهن بریتانیا تا زمانی که با شرکت های ریلی خصوصی به توافق نرسند اعتصاب نخواهند کرد، اما آنها به شدت تحت تأثیر قوانین دولتی قرار گرفتند.

لینچ گفت که مقامات بریتانیایی از پول مالیات دهندگان برای نجات شرکت ها استفاده کردند تا درآمد آنها به دلیل اعتصابات از بین نرود و در نتیجه مدیران انگیزه ای برای مذاکره نداشته باشند.

اخیرا، لیز تراس، وزیر خارجه دولت بریتانیا، در راستای رقابت برای به دست گرفتن رهبری حزب محافظه کار و جانشینی بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر، قول داده است که در صورت پیروزی در این رقابت، دیگر اجازه «اقدامات ستیزه جویانه» را نخواهد داد. توسط اتحادیه های کارگری باعث “فلج” می شود.» اقتصاد انگلستان.

  از پرورش استعدادهای ورزشی تا جذب و تولید سرمایه علمی

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، میک لینچ پیش از این در مصاحبه دیگری به این تهدید لیز تراس پاسخ داده و هشدار داده است که در صورت تصویب قوانین آتی علیه اتحادیه های کارگری در این کشور، اجرای «اقدامات صنعتی هماهنگ و همزمان» ضروری خواهد شد. .

او گفت: “چنین وضعیت خطرناکی” انگلیس را به “دوران ویکتوریا” بازگرداند.

لینچ به یک روزنامه انگلیسی گفت: “او (لیز تراس) در حال برنامه ریزی برای اجرای مجموعه ای از اقدامات است که عملاً باعث می شود اتحادیه های کارگری موثر دیگر وجود نداشته باشند و ما فکر می کنیم که عملاً اقدام جمعی را غیرقانونی می کند.”

وی تاکید کرد: به نظر من این یک چرخش راست افراطی از سوی اصولگرایان است و آنها در راستای منافع حامیان مرتجع خود عمل می کنند. من فکر می کنم که در آن صورت ما شاهد واکنش عظیم جنبش اتحادیه خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید