کارگاه آموزشی حجاب و عفاف برای اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد واحد کوروت برگزار شد

1087830 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کوروه، به مناسبت هفته حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کوروه برگزار شد.
رئیس واحد قروه در این جلسه بر نقش حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد و گفت: 30 تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه معرفی حجاب به عنوان روز عفاف اعلام شده است. و حجاب رضاشاه در آن روز مردم معترض به بی حجابی را در مسجد گوهرشاد کشت.
سمیرا دقانی تصریح کرد: یکی از شاخصه های جوامع مسلمان حجاب و پوشش زنان است که نمادی از آموزه های اسلامی و واجب برای مسلمانان به ویژه زنان است، حجاب و عفاف از مباحث مهم اسلام بوده و هست.
دقانی در خصوص ارزش های زن گفت: جایگاه الهی و والای این گوهر آفرینش ایجاب می کند که برای حفظ ارزش های آن در پوسته حجاب قرار گیرد و یکی از مهم ترین دلایل حجاب برای حفظ حجاب است. زنان باید ارزش والای خود را حفظ کنند. حجاب و عفاف نماد دینی و ملی فرهنگ ایرانیان است
مسئول بسیج جامعه زنان ارتش و مسئول بسیج اساتید شهرستان کوروه بر لزوم استقرار حجاب و حجاب در جامعه با داشتن پایه های ایمان و بصیرت تاکید کرد و تصریح کرد: ریشه حجاب حیا است. و حیا و امروز دشمنان به دنبال از بین بردن نجابت و طهارت جامعه اسلامی هستند.
لیلا صادقی تصریح کرد: حیا و حیا در وجود انسان تنها یک پوشش ظاهری نیست، بلکه بحث حیا و حیا زمانی مطرح می شود که همه ابعاد اعم از گفتار، ظاهر، رفتار و سایر اعمال انسان را در بر گیرد.
صادقی در پایان این دیدار از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کوروه به عنوان پیشرو در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تقدیر و تشکر کرد.

  عکس | واکنش رسمی نماینده آزمون خبر توافق با لیون / سردار - اندیشه معاصر مشخص شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید