کارنامه محرمانه متقاضیان کنکور ارسالی به دانشگاه ها/ انصراف از پذیرش با درج معدل اشتباه

معاون امور امتحانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛

30183 928 فقط خبر

معاونت امور امتحانی سازمان سنجش آموزش کشور به سوالاتی از داوطلبان آزمون سراسری 1401 مبنی بر تغییر رشته و انتقال پذیرفته شدگان، خطای تعیین رشته و مغایرت معدل بیان شده در قبولی ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پاسخ داد.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، حسن مروتی، معاون سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تغییر رشته یا انتقال داوطلبان آزمون سراسری، گفت: تغییر رشته و انتقال توسط دانشگاه ها و موسسات انجام می شود. آموزش عالی بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه است و سازمان سنجش کشور نقشی در این زمینه ندارد.

وی افزود: تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی گزارش محرمانه ای به دانشگاه ها ارسال می شود که در آن کد محل هایی که پذیرفته شدگان دارای ارزشیابی مثبت هستند اعلام می شود و دانشگاه ها می توانند بر اساس آن در این خصوص و بر اساس ضوابط و مقررات تعیین شده، در این زمینه اقدام لازم را به عمل آورد.

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور درباره خطای عمده متقاضی گفت: همانطور که قبلاً اعلام شده بود، متقاضیان باید نهایت دقت را در انتخاب رشته داشته باشند و امکان بررسی و ویرایش انتخاب رشته در چند نوبت بر روی یک معین انجام می شود. برای متقاضیان در نظر گرفته شده است لذا برای بررسی موارد اشتباه در تعیین رشته اقدامی صورت نمی گیرد ولی پذیرفته شدگان می توانند پس از ثبت نام و شروع تحصیل طبق قوانین دانشگاه در خصوص تغییر رشته و انتقال اقدام نمایند. .

  جلسه توجیهی دانشجویان رشته حقوق در دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد

مروتی در ادامه درباره بحث معدل پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی گفت: پذیرش در این دسته از متقاضیان بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل تحصیلی شامل معدل کتبی متقاضیان دوره نظری یا میانگین کلی موفقیت برای داوطلبان کار، دانش و فنی حرفه ای و به این داوطلبان داده می شود. تاکید شد در وارد کردن معدل خود دقت کافی را داشته باشند.

وی گفت: وضعیت تحصیلی این دسته از پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام توسط دانشگاه ها بررسی می شود و در صورتی که متقاضی در ورود به معدل اشتباه کرده باشد و همچنان با معدل صحیح نمره قبولی داشته باشد، پذیرفته می شود و در صورت قبولی. عدم دریافت نمره قبولی با این معدل، قبولی وی باطل می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید