کارخانه نظامی آمریکا صادرات به اوکراین را افزایش می دهد

1067901 فقط خبر

جیمز تیسلت، مدیر عامل لاکهید گفت که این شرکت قصد دارد تولید سامانه های موشکی ضد تانک جاولین خود را حتی بدون سفارش پنتاگون افزایش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، تیسلت در مورد افزایش تولید این سیستم ها به شورای آتلانتیک گفت: «ما قبل از نیاز به جلو حرکت می کنیم. ما قصد داریم روی این سیستم ها سرمایه گذاری کنیم. نیزه جان ها را نجات می دهد و اوکراینی ها پیروز این جنگ خواهند بود.» مارتین، مدیر عامل لاکهید، گفت که این شرکت در حال بررسی حمایت از تامین کنندگان قطعات این سیستم های ضد تانک برای گسترش سریع تولید و غلبه بر کاستی های زنجیره تامین است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته آینده از کارخانه اسلحه سازی لاکهید مارتین در آلاباما بازدید خواهد کرد. سامانه های ضد تانک جاولین در این مرکز تولید می شود. از زمان آغاز درگیری در اوکراین، دولت بایدن از این سلاح ها برای کمک به مقابله با روسیه در اوکراین استفاده کرده است. پنتاگون در بیانیه ای در 22 آوریل گفت که دولت بایدن تاکنون 3.4 میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است. تا به امروز بیش از 5500 سامانه ضد تانک به اوکراین ارسال شده است.

لاکهید مارتین یک شرکت آمریکایی در زمینه هوافضا، نظامی و امنیت اطلاعات است که در سال 1995 با ادغام لاکهید و مارتین مریتا تأسیس شد. این شرکت بزرگترین پیمانکار صنعت تسلیحات در جهان است و در سال مالی 2009، 74 درصد از درآمد این شرکت از فروش تجهیزات نظامی به دست آمده است.

انتهای پیام/102/

  حضور مهدی قائدی در استقلال/ تصمیم فرهاد تعجب همگان را برانگیخت - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید