کاربردهای جالب و عجیب خمیردندان در زندگی – یک فکر مدرن

خمیردندان یک ماده شوینده، رنگ‌برنده و گاهی ضدعفونی‌کننده است که اغلب به صورت خمیر در بسته‌بندی‌های استوانه‌ای شکل است که افراد برای لایه‌برداری و جلا دادن دندان‌های خود از آن استفاده می‌کنند. شاید بسیاری از شما باور داشته باشید که خمیردندان همین هدف را دارد و فقط برای مسواک زدن استفاده می شود، اما از آنجایی که فکر می کنید اینطور نیست، می توانید کاربردهای زیادی برای این محصول جادویی داشته باشید که شاید حتی به ذهنتان هم خطور نکرده باشد.

در این قسمت ترفندهای جالب و کاربردی با این محصول جادویی را برای شما گردآوری کرده ایم تا با استفاده از آن در تکالیف خود، اشیا و وسایل منزل خود را روشن کنید و لذت کافی را ببرید. با ما همراه باشید تا با ۱۵ خاصیت جادویی خمیردندان آشنا شوید.:

شیرهای تمیز کردن

دفعه بعد بعد از مسواک زدن نگران نباشید و توجه شما به قطرات آبی که روی شیرها پاشیده می شود جلب می شود. فقط خمیر دندان خود را بردارید.

مقداری از خمیر دندان خود را روی یک حوله بسیار نرم بریزید و شروع به تمیز کردن لبه ها با آن کنید. خواهید دید که شیر آب بسیار تمیز است و درخشندگی زیادی دارد. این عمل برای اکثر سوپاپ های موجود استفاده می شود و حتی می توان از آن برای تمیز کردن چرخ های ماشین خود استفاده کرد. البته این بدان معنا نیست که باید برنامه نظافت هفتگی یا روزانه خود را فراموش کنید. می توانید از این روش برای مواقع اضطراری یا نظافت سریع استفاده کنید.

  شرط خودکفایی در تولید گندم چیست؟ - اندیشه معاصر

تمیز کردن سینک

پس از اتمام مسواک زدن، متوجه خواهید شد که مقداری خمیر دندان در جلوی شما در سینک باقی مانده است. خب نگران نباشید از این روغن ریخته شده به خوبی استفاده کنیم. با یک حوله نرم، سعی کنید از همان خمیر دندان استفاده کنید و توالت را تمیز کنید. تاثیر آن را خواهید دید

یک بخاری روی شیشه ایجاد کنید

اگر به اسکیت یا ورزش های زمستانی می روید، می دانید که خرید عینک ضد مه با کیفیت هزینه زیادی دارد. خوب، شاید شما می خواهید از عینک های ارزان قیمت استفاده کنید و نمی دانید با بخار پشت خود چه کنید. سپس مقداری از خمیر دندان خود را روی هر یک از لیوان های خود بمالید. تمیز کردن عینک خود را با خمیر دندان به آرامی و بدون خراشیدن شیشه شروع کنید. این از عینک شما در برابر مه محافظت می کند. می توانید از این عینک برای شنا و موتور سواری نیز استفاده کنید.

شفافیت ظروف نقره

به یاد داشته باشید که نقره را در دکوراسیون منزل خود داشته باشید. اگر نه، می توانید از قاشق های نقره ای یا شمعدان های نقره ای استفاده کنید. در اینجا نیز می توانید به راحتی به سراغ خمیر دندان خود رفته و از آن استفاده کنید. مقداری خمیر دندان را روی ظروف نقره خود بمالید و شروع به پاک کردن آن با یک پارچه نرم و خشک کنید.

تمیز کردن کف برای اتو کردن

مطمئن شوید که یک اتو بخار برقی در خانه خود دارید. طبیعی است که بعد از کار زیاد قسمت پایین و فلزی اتو شما گرفتگی و مشکل پیدا کند. (شاید هنوز به آن فکر نکرده اید؟)

  اسماعیلی: امیدواریم دیگر نیازی به ارز ترجیحی برای کاغذ نداشته باشیم

برای رفع این مشکل خمیر دندان را بردارید و مقداری از آن را روی میز اتو بمالید. سپس با دستمال مرطوب محیط را پاک کنید. (دقت کنید اتو خاموش و خنک شده باشد.) سپس با استفاده از یک حوله خشک، تمیز کردن و خشک کردن نهایی میز اتو را انجام دهید. همچنین می توانید از این روش برای تمیز کردن موهای خود با اتو استفاده کنید.

دست هایتان را بشویید

یکی از دوستان این را در کلاس آشپزی یاد گرفت. صابون های ساده توانایی حذف بو یا آلودگی را ندارند. از بین بردن بوی ماهی، پیاز یا غذاهای تند خارج از دسترس صابون معمولی است، اما خمیر دندان این کار را آسان می کند. کمی خمیردندان را به کف دست مالیده و دستان خود را با آن بشویید.

خراش دی وی دی و تمیز کردن خش

خمیر دندان به راحتی می تواند خراش ها و کثیفی های روی سی دی و دی وی دی شما را پاک کند. مقدار کمی خمیر دندان را با دقت روی دایره مرکزی سی دی مورد نظر بمالید. خمیر دندان را به آرامی از داخل به سمت سطح خراشیده با یک پارچه میکروفیبر بکشید. البته، این نباید برای حذف خطوط عمیق استفاده شود. اما برای از بین بردن خط و خش های ساده روی سی دی های صوتی و تصویری (!) بسیار کاربردی و مفید است.

این را روی دی وی دی های بازی خود امتحان کنید، خواهید دید که کنسول شما دیگر شما را اذیت نمی کند.

درهای شیشه ای حمام را تمیز کنید!

درهای تمام شیشه ای حمام کثیف شده و به سرعت کثیف می شوند. اگر می خواهید این روکش شبیه روز اول شود و دوباره بدرخشد، با دستمال مرطوب کمی خمیر دندان روی آن بمالید. اگر درب جرم زیادی دارد، خمیر دندان را چند دقیقه در محل مورد نظر بگذارید و سپس با حوله خمیر دندان را در تمام درب پهن کنید و سپس لیوان را با آب بشویید. اگر می خواهید این تمیزی بیشتر بماند، پس از شستن لیوان را یک دقیقه خشک نکنید.

  آزاده صمدی شوهر اولش هومان سیدی را له کرد! + سخنرانی ها و فیلم های متناقض - اندیشه معاصر

کفش های براق

حتما شما هم برای ورزش و یا حتی کارهای روزمره خود از کفش و کفش های کتانی رنگارنگ و زیبا استفاده می کنید. این ملحفه زیبا به مرور زمان کثیف می شود و رنگ می بازد، اما نگران نباشید. آنها به راحتی تمیز می شوند. فقط با کمی خمیر دندان و یک حوله نرم به سراغ کفش هایتان بروید. البته تجربه نشان می دهد که این روش برای مانتو، کیف و کفش چرمی نیز قابل استفاده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257259

دیدگاهتان را بنویسید