کابل شبکه sftp چیست – خبرگزاری آنا

1090037 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا کابل اترنت یا کابل شبکه در سیستم های شبکه و دوربین های نظارت شبکه استفاده می شود. در این نوع کابل با انواع مختلفی از کابل ها مواجه خواهید شد که با نام های اختصاری ارائه شده اند. UTP، SFTP و این عبارات کمی گیج کننده هستند و دارای ابهامات زیادی هستند. مثلا SFTP مخفف چیست؟ سوال دیگری که مطرح می شود این است که کابل شبکه SFTP این چیست یا کابل ها و عبارات دیگر به چه معناست؟ در این مقاله سعی داریم کابل های شبکه را از نظر تفاوت در ساختار و محافظت در برابر نویز بررسی کنیم..

کابل شبکه چیست؟

در پاسخ به سوال کابل شبکه چیست؟ بیایید با تعریف کابل شبکه شروع کنیم. کابل شبکه مجموعه ای از سیم های مسی یا شیشه ای است که برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها و روترها استفاده می شود. سوئیچ و SAN های ذخیره سازی (معمولاً بین اجزا و اجزای شبکه استفاده می شود). بنابراین کابل ها رسانه ای هستند که در آن داده ها جریان می یابد و اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر در شبکه منتقل می شود.

پس زمینه کابل شبکه

ایده ارتباطات دیجیتال در سال 1844 توسط ساموئل مورس و اختراع تلگراف مطرح شد. ممکن است با آنچه امروز داریم بسیار متفاوت به نظر برسد، اما اساساً یکسان است. تفاوت مهم آنها سرعت است. در اواسط قرن نوزدهم حداکثر دو یا سه خط و نقطه در ثانیه در تلگراف ارسال می شد، اما اکنون سرعت آن به بیش از یک گیگابیت رسیده است.

  قیمت سکه ایرانی 11 اسفند 1392 + جدول - اندیشه معاصر

پس از تلگراف، یک مخترع فرانسوی به نام Emile Bodat دستگاه Teletypewriter را معرفی کرد که از صفحه کلید و کد پنج بیتی استفاده می کرد و پیام های تلگرافی را به صورت مجازی ارسال و دریافت می کرد. نرخ باود برگرفته از نام Baudot هنوز در ارتباطات سریال استفاده می شود.

در سال 1966 کدهای 7 بیتی با پوشش 128 کاراکتر توسط شرکت های آمریکایی معرفی شد و سپس IBM کد ASCII را معرفی کرد که 8 بیتی بود که 256 کاراکتر را نیز پوشش می داد و به Extended ASCII معروف شد.

در طول چهل سال گذشته، سرعت ارتباطات افزایش یافته و نیاز به ارتباط سریع بین رایانه ها افزایش یافته است. استانداردهای مختلفی در این زمینه معرفی شده است اما آنچه مسلم است افزایش سرعت نیازمند تجهیزات شبکه بهتر و سریعتر، کابل ها و سخت افزار ارتباطی بهتر است.

نام SFTP اهل کجایی؟

در انتخاب کابل نام های مختلف کابل های شبکه مشتری را سردرگم می کند و گاهی فروشندگان توضیحات کلی می دهند. به زبان ساده می توان گفت که SFTP و نام های دیگری مانند UTP و … به ساختار کابلی که میزان حفاظت در برابر نویز را تعیین می کند، اشاره دارد. محافظ در کابل مانعی برای تداخل فرکانس رادیویی یا RFI، تداخل الکترومغناطیسی یا EMI و تداخل بین جفت سیم‌ها و کابل‌های مجاور است. این محافظ ها از تداخل بین سیگنال کابل و تجهیزات اطراف جلوگیری می کنند. سطوح مختلف حفاظت طیف وسیعی از مزایای مختلف را برای کاربردهای مختلف ارائه می دهد. با این کابل های شبکه می توان تصاویر دو دوربین را با یک کابل انتقال داد. برای اتصال دو دوربین با کابل شبکه مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

  پیام تبریک غیاثوند به مدال آوران و قهرمانان تیم ملی موی تای

در تصویر زیر الگوی نامگذاری کابل های شبکه بر اساس ساختار آنها مشخص شده است. معنی و اهمیت هر یک از این حروف F، Y، U و S در نام کابل های شبکه چیست. با کمک این تصویر به راحتی می توانید بفهمید کابل SFTP چیست و چه تفاوتی با کابل های شبکه دیگر دارد. مواد پوشش کابل های شبکه می تواند PVC، LSZH یا PE باشد. به طور کلی جنس روکش کابل تاثیری در عملکرد کابل ندارد و تفاوت آنها در مقاوم بودن کابل در برابر شرایط محیطی است. هر پوشش در هر گروه وظیفه محافظت از سیم های رسانا را در برابر انواع تغییرات شیمیایی و فیزیکی دارد.

از کابل شبکه استفاده کنید sftp چیست

کابل های محافظ و محافظ در درجه اول در بسیاری از اشکال ارتباط از راه دور استفاده می شود که کابل SFTP گران ترین و معمولاً بهترین کیفیت موجود است. اگر بگوییم کابل شبکه sftp چه مزایا و معایبی دارد، کابل های SFTP به دلیل حداکثر امنیت می توانند سریع ترین انتقال را داشته باشند. با این حال، در هر دو سر کابل محافظ باید یک زمین وجود داشته باشد، در غیر این صورت محافظ بسیار آسیب پذیر است. شما باید شکنندگی کابل شبکه sftp را بدانید، کابل های SFTP می توانند شکننده باشند. این نوع کابل معمولا باید توسط متخصصی نصب شود که بتواند کابل ها را به درستی نصب کند.

تفاوت میان UTP ، STP ، FTP و کابل شبکه sftp چیست

نوع محافظ کابل مسی می تواند تاثیر بسزایی در پایداری، عملکرد، سرعت و طول عمر کابل و در نهایت شبکه شما داشته باشد. در زیر متداول‌ترین نوع محافظ‌های موجود برای کابل‌های اترنت و اهمیت آنها را بررسی می‌کنیم. اولی جفت تابیده بدون محافظ (UTP) است، همانطور که از نام آن پیداست، کابل UTP هیچ محافظی ندارد. این پرکاربردترین و اساسی ترین نوع کابل است. این کابل از جفت سیم تشکیل شده است که برای کمک به کاهش و جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی به یکدیگر پیچیده شده اند. دومی، جفت پیچ خورده محافظ STP است، کابل‌های STP شبیه کابل‌های UTP هستند که در آن سیم‌ها به هم تابیده می‌شوند و سپس با یک محافظ یا مواد محافظ که شامل پوشش فویل یا غلاف مسی بافته شده است، پیچیده می‌شوند. بعدی به نام جفت پیچ خورده فویل FTP، با کابل های FTP، هر کابل جفت پیچ خورده در محافظ فویل پیچیده می شود تا کابل را از EMI و تداخل محافظت کند. در نهایت، Shielded Foil Twisted Pair SFTP است، کابلی که به عنوان SFTP یا Shielded Foil Twisted Pair طبقه بندی می شود، ترکیبی از محافظ FTP و STP است. هادی های داخل کابل پیچ خورده و سپس با غلاف فویلی محافظت می شوند و پس از آن گروه 4 جفت هادی فویل دار با غلاف فویل یا صفحه بافته شده انعطاف پذیر محافظت می شوند. این بالاترین سطح حفاظت از EMI و ساعت متقابل را فراهم می کند.

  تصویری تلخ از بحران اوکراین

انتهای خبر/ ر

دیدگاهتان را بنویسید