کابل شبکه CAT7 چیست – خبرگزاری آنا

1090039 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا گروه کابل 7 که جدیدتر است کابل شبکه CAT7 همچنین شناخته شده است، نوعی کابل شبکه پیشرفته برای انتقال داده (رسانه) است که در زیرساخت اصلی سیستم های شبکه اترنت پرسرعت (با ظرفیت بالا) یا گیگابیت استفاده می شود..

این کابل از لایه‌های محافظ جداگانه (شیلد) فویل استفاده می‌کند که از هر جفت پیچ خورده محافظت می‌کند، که در واقع یک سوئیچ برای دستیابی به اتصالات اترنت با سرعت بالا با سرعت انتقال داده ۱ گیگابیت بر ثانیه یا بالاتر بین سرورها و شبکه‌های کامپیوتری است که مستقیماً استفاده می‌شود..

امروزه، طیف گسترده ای از بخش های تجاری و صنعتی تقاضای بیشتری برای سرعت اینترنت و سرعت انتقال داده نشان می دهند بازتابی مدرن از این واقعیت که ما دائماً در حال یافتن راه‌حل‌هایی برای استفاده از قابلیت‌های بسیار کارآمد فناوری‌های پیشرفته خود هستیم، به‌ویژه با توجه به اینکه وضعیت فعلی به طور فزاینده‌ای به واقعیت اینترنت اشیا تبدیل می‌شود. “IOT” ما به نقطه‌ای نزدیک می‌شویم که تقریباً هر دستگاهی قابل تصور است که می‌تواند داده‌های بالقوه ارزشمند کاربر را در زمان واقعی ضبط و انتقال دهد. مهمترین پایه برای انتقال داده ها بر روی هر رسانه یا پلتفرمی است.

یکی از راه هایی که بسیاری از کاربران و کارشناسان شبکه می توانند به این هدف دست یابند، طراحی زیرساخت شبکه پرسرعت در محل کار یا منزل از طریق کابل های ارتباطی شبکه است. Cat7 برای استفاده به عنوان بخشی از یک زیرساخت شبکه یکپارچه و جامع، کابل گروه 7 گامی ارزشمند در جهت دستیابی به سرعت و کارایی مطلوب در تجربه آنلاین شبکه کابلی ما است.

  سعدی: دانشگاه ایجاد کننده تحول و نبض تحول در علوم اجتماعی است

کابل شبکه چیست؟

در پاسخ به سوال کابل شبکه چیست؟ بیایید با تعریف کابل شبکه شروع کنیم. کابل شبکه مجموعه ای از سیم های مسی یا شیشه ای است که برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها و روترها استفاده می شود. سوئیچ و SAN های ذخیره سازی (معمولاً بین اجزا و اجزای شبکه استفاده می شود). بنابراین کابل ها رسانه ای هستند که در آن داده ها جریان می یابد و اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر در شبکه منتقل می شود.

پس زمینه کابل شبکه

ایده ارتباطات دیجیتال در سال 1844 توسط ساموئل مورس و اختراع تلگراف مطرح شد. ممکن است با آنچه امروز داریم بسیار متفاوت به نظر برسد، اما اساساً یکسان است. تفاوت مهم آنها سرعت است. در اواسط قرن نوزدهم حداکثر دو یا سه خط و نقطه در ثانیه در تلگراف ارسال می شد، اما اکنون سرعت آن به بیش از یک گیگابیت رسیده است.

پس از تلگراف، یک مخترع فرانسوی به نام Emile Bodat دستگاه Teletypewriter را معرفی کرد که از صفحه کلید و کد پنج بیتی استفاده می کرد و پیام های تلگرافی را به صورت مجازی ارسال و دریافت می کرد. نرخ باود برگرفته از نام Baudot هنوز در ارتباطات سریال استفاده می شود.

در سال 1966 کدهای 7 بیتی با پوشش 128 کاراکتر توسط شرکت های آمریکایی معرفی شد و سپس IBM کد ASCII را معرفی کرد که 8 بیتی بود که 256 کاراکتر را نیز پوشش می داد و به Extended ASCII معروف شد.

در طول چهل سال گذشته، سرعت ارتباطات افزایش یافته و نیاز به ارتباط سریع بین رایانه ها افزایش یافته است. استانداردهای مختلفی در این زمینه معرفی شده است اما آنچه مسلم است افزایش سرعت نیازمند تجهیزات شبکه بهتر و سریعتر، کابل ها و سخت افزار ارتباطی بهتر است.

  جام حذفی نبرد با قاتلان پرسپولیس و استقلال در فینال

مشخصات کابل Cat7 چیست

مشخصات کابل اترنت Cat7 چیست Cat7 در ISO/IEC 11801:2002 (فناوری اطلاعات، کابل کشی عمومی برای محل کاربر) تعریف شده است. این مشخصات به عنوان استاندارد کلاس F نیز شناخته می شود، به همین دلیل است که کابل Cat7 گاهی اوقات به عنوان کابل ISO کلاس F نیز نامیده می شود. این مشخصات کابل اترنت Cat7 نشان می دهد که اتصال کابل باید بتواند به طور قابل اعتماد یک نرخ انتقال داده خاص را در یک زمان مشخص ارائه کند. محدوده فواصل، رعایت معیارهای سختگیرانه از نظر تداخل و مسدود کردن نویز سیستم. علاوه بر این، با ارائه این سرعت ها، قادر به مقابله با طیف گسترده ای از خطرات محیطی بالقوه مشکل ساز است و دارای حداقل گارانتی برای عمر سرویس مداوم است.

سرعت کابل Cat7 چیست؟

Cat7 برای پشتیبانی از اترنت 10 گیگابیت بر ثانیه طراحی شده است، اگرچه آزمایشات آزمایشگاهی با موفقیت نشان داده است که قادر به انتقال 40 گیگابیت بر ثانیه در 50 متر و حتی 100 گیگابیت در ثانیه در طول 15 متر است، اما برای دستیابی به این سرعت ها به سخت افزار سازگار با تنظیم دقیق نیاز است. در عمل در نتیجه اگر بخواهیم بگوییم سرعت کابل Cat7 چقدر است، سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه یک سرعت مشخص است. برای دستیابی به مشخصات مناسب سرعت کابل Cat7، کابل کشی باید قادر به پشتیبانی از فرکانس (پهنای باند) تا 600 مگاهرتز در 100 متر سیم مسی باشد.

استانداردهای کابل Cat7

استانداردهای کابل کشی Cat7 چیست استانداردهای کابل کشی Cat7 در سال 2002 به تصویب رسید تا به 10 گیگابیت اترنت بیش از 100 متر کابل مسی اجازه انتقال داده را بدهد. ساختار فیزیکی کابل Cat7 چگونه است، سیم Cat 7 دارای چهار جفت مسی تابیده با محافظ جداگانه است، و همچنین محافظ کلی کابل، این ویژگی به آن کمک می کند تا معیارهای دقیق پوشش سیگنال مسافت طولانی را برآورده کند و تضمین می کند که Cat7 کابل برای محافظت در برابر تخریب احتمالی ناشی از مسائلی مانند تداخل و EMI به خوبی طراحی شده است. استانداردهای Cat7 چیست؟ استانداردهای Cat7 با نسخه های قبلی مانند Cat5 (کلاس D) و Cat6 (کلاس E) متفاوت است. رده 7 (کلاس F) برای سازگاری با سیستم هایی که از هر یک از این استانداردهای قبلی استفاده می کنند در نظر گرفته شده است.

  پلوسی از تصویب فوری کمک مالی به اوکراین خبر داد

انتهای خبر/ ر

دیدگاهتان را بنویسید