چین: دموکراسی آمریکایی برای یک اقلیت 1 درصدی جعلی است

1084733 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه از «دموکراسی آمریکایی» به عنوان «جعلی» انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سوال خبرنگاری با استناد به نظرسنجی گفت: این یافته ها نشان می دهد که از نظر اکثریت آمریکایی ها، دموکراسی نوعی دموکراسی برای یک اقلیت است.

وی افزود: «آنچه اقلیت را با دولت متحد می کند چیزی جز پول نیست. مارک هانا، سناتور آمریکایی بیش از یک قرن پیش، گفت: “دو چیز در سیاست مهم است. اولی پول است و دومی من به یاد ندارم.”

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: امروز آمریکا مبالغ زیادی را صرف دموکراسی می کند. «مبلغ هزینه شده برای انتخابات ریاست جمهوری و مبارزات انتخاباتی 2020 به 14 میلیارد دلار رسید که بیش از دو برابر انتخابات 2016 است.

او گفت: «بیش از 40 میلیون نفر در ایالات متحده در فقر زندگی می کنند. تقریباً یک پنجم از کل خانوارها در ایالات متحده می گویند که تمام پس انداز خود را در طول شیوع کووید-19 از دست داده اند. و بیش از 60000 نفر در نتیجه از دست دادن خانه های خود مجبور به خوابیدن در خیابان ها شده اند.

وی افزود: مردم فقط در زمان انتخابات شمارش می شوند و پس از آنکه رای خود را به صندوق انداختند دور انداخته می شوند. «مردم در جریان مبارزات انتخاباتی با وعده‌های وسوسه‌انگیز بمباران می‌شوند، اما پس از انتخابات کاملاً صدای خود را از دست می‌دهند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: این یک دموکراسی واقعی نیست. شاید به نظر برسد که نظام انتخاباتی آمریکا بر اساس اصل “یک رای به ازای هر نفر” استوار است، اما در واقع بر اساس یک رای به ازای هر دلار، یک رای به ازای هر نشریه و یک رای در هر آگهی است. »

  مژده از تصویب رتبه بندی معلمان در شورای نگهبان (26 دی 1400) - اندیشه معاصر

وی افزود: تعجب آور نیست که گفته می شود دموکراسی به سبک آمریکایی یک دموکراسی جعلی است. دولت ایالات متحده به دولتی تبدیل شده است که متعلق به یک درصد از جمعیت ایالات متحده است و برندگان و ذینفعان آن یک درصد هستند. ولی [دولت آمریکا] او در نهایت اعتماد مردم خود را از دست خواهد داد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه نوشت: «دموکراسی آمریکایی یک دموکراسی جعلی است که توسط پول، دموکراسی و دموکراسی برای اقلیت هدایت می شود.

این توییت به دنبال اشاره ضمنی به نقل قولی از رونالد ریگان، رئیس جمهور سابق ایالات متحده است که دولت خود را «دولت مردم، برای مردم و [تشکیل‌شده] «دولت آمریکا، دولت یک درصد برای آنها و [تشکیل‌شده] “این یکی از آنهاست.”

وزارت خارجه آمریکا در توئیتی دیگر با استناد به داده های حقوق بشری آمریکا نوشت: نسل کشی سرخپوستان گناه بزرگ آمریکاست و هرگز پاک نمی شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز کشتار مهاجران در تگزاس را غم انگیز توصیف کرد و گفت که چنین حوادثی به طور تصادفی در آمریکا اتفاق نیفتاده است.

منابع خبری چند روز پیش اعلام کردند که تلاش برخی از مهاجران غیرقانونی برای بازگشت به آمریکا منجر به کشته شدن حداقل 46 نفر و اعزام 16 نفر به بیمارستان شده است.

چند روز پیش، پلیس ایالات متحده یک کامیون حامل مهاجران غیرقانونی را در نزدیکی ایستگاه خیابان ساوت ساید در سن آنتونیو، تگزاس پیدا کرد. مقامات تگزاس می گویند پس از مشاهده یک کامیون در جاده ای دورافتاده در جنوب غربی سن آنتونیو، 46 نفر جسد پیدا کردند و 16 نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

  این سرطان را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید - تفکر مدرن

مهاجرانی که از فقر و خشونت در آمریکای مرکزی فرار می کنند، معمولاً از مرز مکزیک به ایالات متحده می روند و گاهی اوقات سوار کامیون های بزرگی می شوند که توسط قاچاقچیان در شرایط بسیار خطرناک سازماندهی شده اند.

از زمان روی کار آمدن دولت بایدن در ایالات متحده و وعده های آن برای تغییر سیاست ضد مهاجرتی ترامپ، تعداد بی سابقه ای از افراد در مرز آمریکا و مکزیک دستگیر شده اند.

دولت بایدن از مهاجران خواست تا سرزمین خود را به مقصد ایالات متحده ترک نکنند و برخلاف وعده های خود، سیاست بازگرداندن پناهجویان به مکزیک را در دوره ترامپ از سر گرفت.

برخی از منتقدان می گویند سیاست های سخت گیرانه تر، مهاجران را به سمت قاچاقچیان انسان می کشاند و جان آنها را به خطر می اندازد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید