چین: آمریکا باید اشتباهات خود را در قبال ایران اصلاح کند

1084236 فقط خبر

به گزارش شبکه الجزیره، وزارت خارجه چین اعلام کرد که واشنگتن به عنوان آغازگر بحران هسته ای ایران باید اشتباهات خود را اصلاح کند و به نگرانی های تهران پاسخ دهد.

پکن بارها آمریکا را مسئول وضعیت کنونی برنامه هسته ای ایران دانسته و از واشنگتن خواسته است که هر چه سریعتر تصمیمات سیاسی لازم را اتخاذ کند.

گفت وگوهای غیرمستقیم دو روزه ایران و آمریکا روز چهارشنبه 29 ژوئن در دوحه قطر به پایان رسید و آمریکا مدعی شد که هیچ پیشرفتی ندارد و مدعی است ایران خواسته های نامناسبی درباره برجام مطرح کرده است. یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت که مذاکرات – با میانجیگری اتحادیه اروپا – نه تنها پیشرفتی نداشته، بلکه متوقف شده است که در حال حاضر به معنای شکست است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه 8 تیرماه در توییتر درباره مذاکرات دوحه اعلام کرد: پس از مذاکرات برای رفع تحریم ها، مذاکرات فشرده ای در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در تهران انجام شد. دوحه با وساطت انریکه مورا. نظرات و پیشنهادات عملیاتی ایران در سایر موضوعات مطرح شد و طرف مقابل نیز نظرات خود را ارائه کرد. طبق معمول با بیل مکانیکی و مورا در خصوص ادامه مسیر و مرحله بعدی مذاکرات تماس گرفته خواهد شد.

محمد مرندی، تحلیلگر ارشد سیاسی و مشاور سابق تیم مذاکره‌کننده ایران گفت: آمریکایی‌ها باید تضمین دهند که ایران می‌خواهد مطمئن شود که مانند گذشته از پشت به ما خنجر وارد نمی‌کنند. «تحریم ها باید برداشته شود تا بتوانیم دوباره برجام را اعمال کنیم.

  وعده جذاب و نجومی آجورلو به هواداران استقلال - تفکر مدرن

پیش از این وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «به هیچ وجه از خطوط قرمز خود عقب نشینی نمی کنیم»، گفته بود اگر آمریکا قصد جدی داشته باشد، توافق وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید