چگونه حسادت را کنار بگذاریم؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، حسادت چیز عجیبی کشف کردم و طاقت دیدن پسرعموهایم را که تخصص دارند، ندارم

سوال:
من دختری هستم که به یادگیری علاقه دارم ولی متاسفانه شرایطش را ندارم. من حداکثر درس خواندم اما چون کار می کنم و باید کار کنم فرصتی برای دکترا ندارم. از طرفی اخیراً خواهرزاده ام تخصصش را گرفته است و من از روی حسادت نمی توانم او را تماشا کنم. گاهی به ادامه تحصیل فکر می کنم هر چند برایم خیلی سخت است. باید چکار کنم؟

پاسخ:

برخی از افراد فقط می خواهند به تحصیل خود ادامه دهند تا آنها را پزشک جامعه خطاب کنند، چه افزودن یک پیشوند به نام آنها واقعاً ارزش 4 یا 5 سال آموزش، سختی و هزینه دارد. برخی دیگر متقاعد می شوند که درجات تحصیلی بالاتری را دنبال کنند، زیرا همسران یا والدینشان می خواهند که آنها دکتر شوند، خواه ادامه تحصیل آنها یک تصمیم احساسی است یا نه و آنها باید تصمیم منطقی بگیرند. با این حال، یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که آیا گرفتن مدرک بالاتر گرهی در مشکلات کاری شما باز می کند؟ آنچه در جامعه کنونی ما دیده می شود این است که بین افراد برای گرفتن مدرک بالاتر رقابت وجود دارد. تا از قافله عقب نمانم و به نحوی چشم و چشم بین مردم ایجاد می شود که اگر یکی دیگر دکترا گرفت و من عقب افتادم چه کار کنیم؟ همچنین ممکن است افزایش جزئی در حقوق یا اعتبار یک فرد وجود داشته باشد که در مقایسه با انرژی و سرمایه صرف شده اندک است.

  فال ابجد 19 فروردین 1401 + فال ابجد من - اندیشه معاصر

البته بعضی ها چون چیز دیگری نمی دانند می خواهند ادامه تحصیل دهند. با توجه به موضوعات ذکر شده، یادگیری مستمر فوایدی نیز دارد و افراد به دلیل علاقه به تحقیق، جذب آن می شوند. بهترین راه این است که جدولی با دو ستون بکشید و در بالای یک ستون مزایای ادامه تحصیل را با توجه به شرایط خود بنویسید و در ستون دیگر معایب آن را بنویسید و با توجه به گفته های خود تصمیم نهایی را بگیرید. نظرات دیگر شما . .

حسادت رو بذار کنار
اگر تصمیم دارید این کار را ارزان انجام دهید و پهنای باند کم را در معرض خطر قرار دهید، فقط در اشتباهید. تصمیم نهایی با شماست، بدانید که ما در اتخاذ هر تصمیمی آزادیم، اما مسئول آن هستیم

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277657

دیدگاهتان را بنویسید