چگونه از سلامت قلب خود اطمینان حاصل کنیم؟ – اندیشه معاصر

آن کاپولا، متخصص غدد و پروفسور دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: «تیروئید پرکار و کم‌کاری تیروئید می‌تواند اثرات بد قلبی داشته باشد. شناخت و درمان مهم است.

وی گفت: اختلالات تیروئید به تدریج ظاهر می شود و اغلب تا زمانی که به پزشک مراجعه نکنید، مورد توجه قرار نمی گیرد. اما خطرات ناشی از بی توجهی به آنها بیشتر قلبی عروقی است.

غده تیروئید که در قاعده گردن قرار دارد، هورمون هایی ترشح می کند که متابولیسم را تنظیم می کند و بر هر اندام از جمله قلب تأثیر می گذارد. زمانی که بدن هورمون های تیروئید بیش از حد تولید می کند، نتیجه پرکاری تیروئید است که می تواند باعث ضربان قلب نامنظم شود و منجر به لخته شدن خون، سکته مغزی و نارسایی قلبی و همچنین پوکی استخوان و سایر مشکلات شود.

زمانی که بدن هورمون کافی تولید نمی کند، کم کاری تیروئید بسیار شایع تر است. این وضعیت می تواند منجر به ضربان قلب کندتر، انقباض عروق خونی، فشار خون بالا، احتباس مایعات و کلسترول بالا شود. این بیماری با دارویی درمان می‌شود که جایگزین هورمون‌های تیروئید طبیعی بدن می‌شود و می‌تواند این وضعیت را برای یک عمر مدیریت کند.

طبق گزارش انجمن تیروئید آمریکا، زنان پنج تا هشت برابر بیشتر از مردان در معرض مشکلات تیروئید هستند و بیش از نیمی از مبتلایان به این بیماری ممکن است آن را ندانند.

به گفته کوپولا، از آنجایی که بیماری قلبی و مشکلات تیروئید با هم مرتبط هستند، افرادی که مشکلات قلبی از ضربان قلب نامنظم گرفته تا کلسترول بالا و نارسایی قلبی دارند به طور معمول از نظر تیروئید غربالگری می شوند.

  لباس های ناراحت کننده لیندا کیانی در آرایشگاه + عکس

علائم کم کاری تیروئید شامل خستگی، افزایش وزن، عدم تحمل سرما، درد مفاصل و عضلات، یبوست و موهای شکننده است و علائم پرکاری تیروئید شامل کاهش وزن با وجود افزایش اشتها، ضربان قلب سریع یا نامنظم یا عصبی است. تحریک پذیری، ضعف عضلانی و عدم تحمل گرما.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253773

دیدگاهتان را بنویسید