چه کسی مسئول فوتبال است؟

نام من:

سرمربی تیم فوتبال خوزستان گفت: از 6 روز پیش تا الان که بدون تماشاگر بازی کردیم امروز مسابقه با تماشاگر است چه اتفاقی افتاد؟

9476 560 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، جواد نکونام پس از تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس گفت: قبل از اینکه در مورد مسابقه صحبت کنم درباره هوادارانی که در ورزشگاه بودند صحبت کنم. من از حضور هواداران با وجود اینکه بالای 50 درصد بود بسیار خوشحالم. ما استادیوم های پر را دوست داریم. ما در فوتبال می دانیم که تماشاگر داشتن چه نعمتی است.

وی افزود: حتی با بی احترامی که در زمان گرم کردن برای بازیکنان و تیم ما پیش آمد. با این حال خوشحالیم که هواداران در ورزشگاه حضور دارند اما یک نکته برای من بسیار جالب است. از 6 روز پیش تا حالا که بدون تماشاگر بازی می کنیم، امروز مسابقه با تماشاگر است، چه اتفاقی افتاده است؟ برای چی؟ در فوتبال هیچکس مسئول نیست. الان چه کسی فوتبال را بر عهده دارد؟ یکی جواب بده چی شده؟

نکونام تصریح کرد: باید در خانه با تماشاگران بازی کنیم. تیم ما دور است، تماشاگران ما را بردند و در آن طرف ورزشگاه رها کردند. چرا این اتفاق می افتد؟ مگر ما قانون نداریم؟ آیا قانون صندلی های تماشاگران، جایگاه و جایگاه آنها در فوتبال ما مشخص است یا خیر؟ تا زمانی که زور روی ما نباشد و فیفا جلوی فوتبال ما را نگیرد، هیچ چیز درست نمی شود. اینها نکات کوچکی است که باعث می شود تیم های بزرگ و خوب ما در آسیا حضور نداشته باشند. جایگاه و حضور مخاطب امری بسیار ساده و پیش پا افتاده است.

  دستگیری 14 نفر در رابطه با پرونده متروپل / پرونده محمدعلی نجفی تا کجا پیش رفت؟

سرمربی فولاد ادامه داد: در هر مسابقه 100 هزار تماشاگر می آیند. لذت فوتبال ما هواداران است. هواداران پرسپولیس هم برای ما خوشحال هستند. امروز قدرت تیم آنها چند برابر شده است. بازی ذوب آهن آنها را بررسی کنید. تفاوت تیم های آنها مشخص است. آنها ما را مجبور کردند بهتر بازی کنیم و بیشتر تلاش کنیم. اینها به نفع فوتبال ماست. امیدوارم این مشکلات در فوتبال ما حل شود اما فکر نمی کنم باعث افزایش عمر ما شود.

نکونام درباره این دیدار گفت: تیم ما خوب بازی کرد. می دانستیم که از بازی چه می خواهیم. فشاری که هواداران برای دویدن و تلاش زیاد به بازیکنان پرسپولیس وارد کردند، به خصوص در 10-12 دقیقه ابتدایی کار را برای ما سخت کرد. ما هم موضع دادیم. به دلیل جاگیری بد، توپ به دروازه ما برخورد کرد. بعد از آن بازی را کنترل کردیم. پرسپولیس در طول بازی هیچ موقعیت دیگری نداشت.

وی افزود: اگر دقت می کردیم می توانستیم در دو ست گل بزنیم. در ضد حملات اگر کمی بی خود بودیم می توانستیم گل بزنیم و پیروز شویم. اگر بازیکنان ما مراقب آخرین پاس بودند. اگر می دانستند در چه شرایطی پاس آخر را به چه کسی بدهند و کدام بازیکن شانس بیشتری برای گلزنی دارد، می توانستیم بازی را ببریم، اما خسته نباشید به تیمم می گویم زحمت زیادی کشید. او دوید، تلاش کرد، اما این 50-60 درصد فوتبال و تیم ماست.

فولاد سرمربی تیم گفت: برخی از بازیکنان ما در شرایط بازی ایده آل نیستند. چند مورد جدید رسیده است. هفته گذشته گفتم به این تیم امید زیادی دارم. ما تیم بسیار خوب و باکیفیتی هستیم اما همین دو هفته پیش بود که بازیکنان دیر اضافه شدند. شرایط ما ایده آل نیست، اما در آینده خواهید دید که تیم خوب، منسجم و محترمانه است.

  اگر پوست چرب دارید این مقاله را از دست ندهید - اندیشه معاصر

نکونام درباره اینکه آیا در دو هفته اخیر از نظر فنی به هدفش رسیده است، گفت: دو هفته از بازی ها می گذرد اما از روز اول که شروع کردیم، ترکیب کاملی نداشتیم. در این دو هفته شاهد پیشرفت تیم در تمرینات و مسابقات بودم. امروز کیفیت تیم ما با هفته گذشته قابل مقایسه نیست. شما نمی توانید به تیمی که فوتبال بازی می کند و در مقابل چنین جمعیت زیادی تسلیم شوید. این شرایط کار را برای ما سخت کرد. اما ما واقعاً خوشحالیم که طرفدارانی وجود دارد. فوتبال بدون تماشاگر معنایی ندارد.
وی در خصوص وقاحت هایی که امروز رخ داد گفت: نمی دانیم چه کسی باید در فوتبال ما چه کار کند. در زمان گرم کردن، مهدی شیری چه گناهی کرد که باید لعنت شود؟ یا مهدی هاشمی نسب، حسین کعبی و من. ما در فوتبال بودیم و این را دیدیم، اما واقعا زشت است. یکی از افرادی که در مورد فوتبال، کمیته اخلاق یا انضباطی تصمیم می گیرد، بیاید جای ما بنشیند. اگر 10 نفر به آنها احترام نگذارند چه می کنند؟ مگه ما خانواده نداریم؟ برای چی؟ اگر ببازم بهترین مربی و آدم خوبی هستم؟

ادامه دارد/

دیدگاهتان را بنویسید