چه زمانی نوشیدن آب خطرناک است؟ – اندیشه معاصر

آیا می توانید باور کنید که آب باعث نفخ می شود؟ علاوه بر ده ها فایده ای که از نوشیدن آب تجربه می کنید، باید از عوارض آن نیز آگاه باشید، البته به دلیل اشتباه در مصرف این ماده حیات بخش.

در این دوره ها از نوشیدن آب خودداری کنید

دریافت آب کافی در بدن به عملکرد طبیعی بدن کمک می کند، متابولیسم را سرعت می بخشد و پوست را جوان می کند. از طرفی در شرایط کمبود آب، بدن تمام تلاش خود را برای حفظ آب موجود برای جلوگیری از کم آبی انجام می دهد. این وضعیت منجر به وضعیتی به نام احتباس آب می شود که منجر به خشکی مفاصل، افزایش وزن و افزایش ضربان قلب می شود.

تورم موقت بعد از نوشیدن آب

ممکن است دلایل مختلفی برای نفخ موقت پس از نوشیدن آب وجود داشته باشد. میزان آبی که می نوشید و سرعت نوشیدن آن و همچنین مواد مغذی موجود در معده و روده از جمله عواملی هستند که بر ظاهر نفخ تأثیر می گذارند. نوشیدن نیم لیتر آب (یک یا دو لیوان) با معده خالی بعید است که باعث نفخ قابل توجهی شود. اما نوشیدن سریع مقادیر زیاد آب در زمانی که مواد مغذی دیگری در معده یا روده وجود دارد باعث ایجاد مقداری نفخ می شود. هرچه غذا در معده بیشتر باشد، احتمال تورم آن بیشتر می شود.

احتمال تورم بعد از نوشیدن آب

سلامتی و سایر عواملی که تخلیه معده را کند می کند، خطر نفخ را پس از نوشیدن آب افزایش می دهد. داروها، رفلاکس اسید معده، آنفولانزای معده، پرخوری، بی اشتهایی عصبی، کم کاری تیروئید، بیماری پارکینسون و تخریب عصبی مرتبط با دیابت از جمله بیماری هایی هستند که تخلیه معده را کند می کنند. اگر یکی از این مشکلات سلامتی را دارید، نوشیدن آرام آب به جلوگیری از نفخ کمک می کند. مصرف غذاهای پرآب مانند خیار به جای آب از نفخ شکم به دلیل کندی جذب آب در بافت آنها جلوگیری می کند.

  جزئیات جدید بنزین لو رفت! / آیا افزایش قیمت در راه است؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277659

دیدگاهتان را بنویسید