چرا فضای داخل یخچال سرد نیست؟!

به گزارش خبرگزاری آنا؛ ماهان سرویس یکی از تعمیرگاه های معتبر یخچال در کرج است که بیش از یک دهه سابقه از تیمی حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر لوازم خانگی دارد. تکنسین های این مرکز با توجه به سال ها تجربه در تعمیر یخچال های ایرانی و خارجی با انواع عیب و ایرادات رایج ایجاد شده در این دستگاه ها آشنا بوده و پس از بررسی کوتاهی می توانند ایرادات دستگاه را تشخیص داده و رفع کنند. در زیر به برخی از مشکلات رایج یخچال می پردازیم.

دلایل رایج سرد نشدن هوای یخچال چیست؟

دلایل زیادی برای سرد نبودن هوای داخل یخچال وجود دارد، ابتدا باید علت خرابی دستگاه را دریابیم. در زیر به دلایل رایج سرد نبودن هوای یخچال پرداخته ایم.

1. لوله گردش بین مایع خنک کننده و یخچال مسدود شده است.

هوای سرد از طریق لوله وارد واحد تبرید می شود. در صورت مسدود شدن این لوله، هوای سرد از واحد تبرید به کولر منتقل نمی شود و در نتیجه هوای داخل یخچال سرد نمی شود. اگر این لوله به دلیل یخ زدگی مسدود شده است، باید مراحل یخ زدایی را که در بالا ذکر شد انجام دهید، اما اگر این لوله به دلیل کثیفی مسدود شده است، باید تعویض شود.

2. کلید چراغ یخچال خراب است.

کلید چراغ یخچال بر این اساس کار می کند که وقتی درب دستگاه را باز می کنید این کلید چراغ داخل یخچال را روشن می کند و بالعکس وقتی درب یخچال را می بندید چراغ خاموش می شود. اگر این کلید آسیب ببیند، ممکن است چراغ داخل یخچال حتی پس از بسته شدن درب روشن بماند و باعث آزاد شدن مقدار مشخصی گرما در داخل یخچال و تاثیر بر دمای آن شود.

  رسانه‌ها فضایی برای ترویج فرهنگ انفاق دارند / کمک‌ها نیازها و انتظارات مردم را برآورده نمی‌کند - اندیشه معاصر

چرا فضای داخل یخچال سرد نیست؟!

3. یخ زدا کار نمی کند.

اگر واحد یخ زدایی یخچال کار نکند، یخ زدگی در اطراف سیم های اواپراتور جمع می شود و باعث می شود که اواپراتور به درستی کار نکند و خنک نشود. با توجه به اینکه این وضعیت پیچیده است و ممکن است نتوانید آن را برطرف کنید، باید با تعمیرگاه یخچال تماس بگیرید.

4. لاستیک دور درب یخچال پوسیده، پاره یا ترک خورده است.

لاستیک دور درب یخچال به بسته نگه داشتن درب و حفظ هوای سرد و غذا برای مدت طولانی تری کمک می کند. وقتی این لاستیک ها خراب می شوند، هوای سرد از یخچال خارج می شود و هوای گرم از بیرون وارد یخچال می شود و باعث می شود مواد غذایی داخل یخچال سرد نشده و فاسد شوند. در این صورت باید این لاستیک ها را تعویض کنید.

5. بسیاری از محصولات در یخچال قرار می گیرند.

قرار دادن محصولات زیاد در یخچال باعث می شود گردش هوای سرد ضعیف شود و در تمام موقعیت های یخچال نمی تواند گردش کند. بنابراین، شما باید چیزهای غیر ضروری را از یخچال خارج کنید.
دو دلیل دیگر سرد نبودن یخچال نشت گاز از دستگاه و صدای غیرعادی دستگاه است که باید توسط افراد واجد شرایط و متخصص در این زمینه بررسی شود.

چگونه یخچالی را که سرد نیست تعمیر کنیم؟

سرد نشدن در یخچال یکی از عوامل اصلی فساد مواد غذایی است. برای حل این مشکل، به سادگی دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا به کارایی یخچال کمک کنید.

منبع تغذیه دستگاه را بررسی کنید.
برای بررسی منبع تغذیه، می توانید به چراغ یخچال نگاه کنید. اگر چراغ دستگاه روشن است به این معنی است که منبع تغذیه یخچال به خوبی کار می کند، اما اگر چراغ داخل یخچال کار نمی کند، منبع تغذیه را چک کنید و به نکات زیر توجه کنید:

  جلسه کانون دانشگاهیان با قرائت پیام رئیس جمهور برگزار می شود

– بررسی کنید که دوشاخه محکم به پریز وصل شده باشد.
بررسی کنید که آیا پریز برق محکم است یا خیر. در بسیاری از موارد، دو شاخه دستگاه بدون تماس به هم متصل می شوند و یخچال را از کار می اندازند.
دکمه روشن/خاموش یخچال را بررسی کنید و ببینید روشن یا خاموش است.

– بعد از هر بار استفاده در یخچال را کاملا ببندید.
بعد از هر بار بیرون آوردن غذا و استفاده از یخچال باید درب یخچال را با دقت ببندید زیرا اگر درب یخچال کاملا بسته نشود هوای سرد از دستگاه خارج می شود که نه تنها باعث فاسد شدن مواد غذایی می شود، بلکه باعث افزایش دمای آن نیز می شود. مصرف برق
مورد دیگر این است که یخچال باید در محل صاف قرار گیرد زیرا اگر جای یخچال تراز نباشد باعث بسته نشدن خودکار درب دستگاه می شود.

– به صدای درست کارکرد موتور یخچال گوش دهید.
اگر موتور کار نمی کند، توصیه می کنیم با یک مرکز خدمات مجاز تماس بگیرید.

– تنظیم دمای یخچال را بررسی کنید.
حالت خنک کننده یخچال را بررسی کنید. موارد زیادی وجود دارد که دمای سطح خنک کننده خیلی پایین تنظیم شده است و باعث ایجاد هوای سرد ضعیف می شود. برای حل این مشکل باید دما را تنظیم کنید.

مرکز خدمات ماهان مرکز تخصصی تعمیر یخچال در کرج

سرویس ماهان دارای 15 سال سابقه در تعمیر یخچال فریزر می باشد و با بهره گیری از تکنسین های مجرب اقدام به عیب یابی و تعمیر انواع یخچال می نماید.
بنابراین اگر ساکن کرج و مناطق اطراف هستید و یخچال شما در منزل یا محل کار مشکل دارد، کافیست با ماهان سرویس تماس بگیرید.
یکی از مهمترین خدمات ماهان سرویس تعمیر یخچال سامسونگ در کرج و تعمیر یخچال بوش در کرج می باشد.
برای اطلاعات بیشتر با ماهان سرویس تماس بگیرید.
تلفن: 09353001695
www.arvandoxin.com

  به آخرین ساعات روز جمعه برنگردید - اندیشه معاصر

انتهای گزارش/

دیدگاهتان را بنویسید