چرا رکنا توقیف شد؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی صبح امروز به دلیل نقض مکرر محتوای رکنا به این پایگاه خبری اخطار کتبی دادند و هیئت نظارت بر مطبوعات با اکثریت آرا تصمیم به تعطیلی سایت گرفت. رای.

ایمان شمسایی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اهوازی ها و فضای روانی جامعه، شورای نظارت بر مطبوعات امروز یکشنبه جلسه فوق العاده ای تشکیل و تعطیل شد. سایت رکنا به دلیل انتشار این تصویر.

مسعود ابراهیمی، مدیر عامل این پایگاه خبری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اطلاعیه کتبی مبنی بر توقیف این پایگاه خبری دریافت نکرده است. خیر از این به بعد هیچ خبری در سایت نخواهد بود به جز یک یادداشت که در مورد اتفاقات توضیح خواهم داد.

وی افزود: از زمانی که این اتفاق افتاده، این ویدیو و خبر مورد استفاده همه سایت ها قرار گرفته است، اما دلیلی ندارد که بگوییم من نباید پاسخگو باشم یا اشتباهی صورت نگرفته است. من نظر هیات نظارت را قبول دارم و امکانش هست.«این فیلم باعث از هم گسیختگی افکار عمومی شد، اشتباهاتی در کار رسانه ها صورت می گیرد و ما از اشتباه بی نصیب نیستیم.

وی ادامه داد: امیدوارم اتفاقی که پس از رفع توقیف می افتد و با تغییراتی که در گروه تحریریه خواهیم داشت، بتوانیم فضای دیگری را در بیا دیگه 50 نیروی شاغل در این مجموعه را تا می توانیم بسازیم و بتوانیم حفظ کنیم تا این دوستان تا شب عید مشکل معیشتی نداشته باشند. نمایندگان شهرستان را هم برای ادامه دادرسی تعطیل کردیم.

  نشان ستاره کره جنوبی برای ایران - تفکر مدرن

ابراهیمی گفت: رکنا یک خبرگزاری مستقل است و همه خبرنگارانی که با ما همکاری می کنند بیمه خبرنگاران هستند. من هم روزنامه نگار بودم و از این بابت مشکل داشتم. معیشت همکارانم همیشه برایم مهم بوده است.

برای انتشار این خبر از قوه قضائیه مجوز گرفتیم

وی در پاسخ به این سوال که آیا اخبار قبلی هم در این پرونده دخیل بوده است، گفت: از سال 69 در این زمینه فعالیت می کنم و همیشه دوست داشتم در رسانه ها کار قانونی انجام دهم. در همین خبر دیروز مجوز انتشار را از قوه قضائیه دریافت کردیم.

مدیر عامل پایگاه خبری بیا دیگهاشاره کرد: وقتی مردی می افتد، که از آنجا می گذرد، سنگی به سمت او پرتاب می شود، در مورد رکنا نیز همین اتفاق می افتد. اخبار قبلی ما بازتاب های متفاوت و دیدگاه های متفاوتی در مورد آن داشت. این خبر را با نظر یک جامعه شناس و روانشناس منتشر کردیم. این فقط یک خبر نبود، اما هنوز هم می گویم ما سعی کردیم حرفه ای باشیم و کار شما را انجام دهیم، اما گاهی اوقات همه چیز اشتباه می شود. آنچه من می گویم این است که این مشکل را نفی نکنیم، ما از این به بعد در معرض محاکمه هستیم، اما اذعان داریم که دوستان ما نگاه سازنده ای به کل رسانه داشته اند.

رسانه ها باید از یکدیگر حمایت کنند

ابراهیمی خطاب به اصحاب رسانه و کارکنان آنها گفت: توییتر مسموم است، اگرچه مسئولان می گویند قبول ندارند اما بسیار متاثر هستند. مادر بیا دیگهما روی توقیف هیچ رسانه ای کار نکردیم، دلیلش هم این بود که می خواستم از آنها حمایت کنم، چون شرایط رسانه و خبرنگار آن را می دانم.

  وزیر ورزش فرانسه: باشگاه لیورپول هواداران را در طبیعت رها کرد/ بلیط جعلی فاجعه ای برای تماشاگران بود

او گفت: «بسیاری از دوستان رسانه ای فیلمی را که ما منتشر کردیم، گرفتند و حتی لوگوی آن را تغییر دادند بیا دیگه، لوگوی خودشان را زدند، اما الان فکر می کنم ما تنها ماندیم چون دوستانم همه فیلم ها را حذف کردند، همه چیز خوب است، اما یک بار عقب نشینی کردیم. اگر اشتباه کردم به من زنگ بزن و بگو اشتباه کردی نه توییت. اگر نگاه سازنده داشته باشیم خیلی بهتر است که ویرانگر همکارانمان باشیم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263823

دیدگاهتان را بنویسید