چرا رنگ لب قرمز است؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، لب برخی از افراد قرمزتر هستند و برخی دیگر لب های قرمز کمتری دارند. آیا می دانید چرا لب ها قرمز هستند؟

علت قرمزی لب ها

از بین همه موجودات، فقط لب انسان بین قسمت قرمز لب و مخاط دهان مرزی دارد. در واقع لبه لب قسمت قرمز لب شما را از مخاط صورتی رنگ داخل لب و طرف دیگر پوست جدا می کند.

لب های ما به دلیل رگ های خونی زیر پوست لب قرمز شده اند. شریان ها شریان هایی هستند که خون را از قلب به اندام ها می برند و سرخرگ های سیاه خون را از اندام ها به قلب می برند.

بین این دو گروه شریان، گروه سومی از شریان ها وجود دارد که خون را بین این دو سرخرگ حمل می کنند و مویرگ نامیده می شوند.

پوست لب‌ها بسیار نازک است و رگ‌های خونی کمی عمیق‌تر از پوست لب‌های شما قرار دارند و این باعث می‌شود قرمزی خون داخل لب‌تان بیشتر از بیرون لب‌ها نمایان شود و تصور کنید که لب‌هایتان قرمز شده است. در واقع، رنگ خون در رگ ها، لب های شما را قرمز می کند.

هرچه پوست لب نازک‌تر باشد، قرمزی خون در شریان‌های زیر جلدی را بهتر نشان می‌دهد. به همین دلیل است که افرادی که لب‌هایشان نازک‌تر و نازک‌تر است ممکن است لب‌های قرمزتری داشته باشند.

یکی دیگر از عواملی که می تواند روی رنگ لب های شما تأثیر بگذارد، میزان رگ های خونی زیر پوست لب شما است. قرمزتر به نظر می رسد.

  تاثیر منحصر به فرد ویتامین D بر ام اس - تفکر مدرن

تفاوت رنگ یک عامل موثر است

احتمالاً افراد سیاه پوست یا افرادی با پوست سبز را دیده اید. این افراد لب های قرمز زیادی ندارند. زیرا رنگ پوست این افراد تیره است و تفاوت زیادی بین قرمزی لب و رنگ پوست وجود ندارد.

بنابراین اگر پوست فردی سفیدتر باشد و تفاوت رنگ زیادی بین پوست لب و پوست اطراف دهان وجود داشته باشد، لب های فرد قرمزتر به نظر می رسد. لب های کودکان معمولا قرمزتر از بزرگسالان به نظر می رسند. زیرا پوست لب کودکان بسیار نازک است و همین امر باعث می شود قرمزی رگ های زیر پوست لب بیشتر به چشم بیاید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276341

دیدگاهتان را بنویسید