چرا بیمه بدنه بهترین بیمه خودرو در ایران است

به گزارش خبرگزاری آنا، بیمه ایران یکی از قدیمی ترین و اولین شرکت های بیمه است که فعالیت خود را از سال 1314 آغاز کرد و بیمه نامه های مختلفی از جمله بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را ارائه می کند. این شرکت بیمه با خدمات ارزنده و صدور به موقع بیمه نامه مورد استقبال بیمه گذاران قرار گرفته و سهم قابل قبولی از فروش بیمه خودرو به این بیمه گر اختصاص دارد. بیمه خودرو شامل دو نوع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می باشد که در این مقاله سعی داریم در مورد مزایا و پوشش بیمه خودرو توضیحاتی ارائه دهیم تا انتهای متن با ما همراه باشید.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه های خودرو است و برخلاف بیمه شخص ثالث، بیمه نامه ای اختیاری است. اما با توجه به فرهنگی که در سال های اخیر صورت گرفته استقبال مردم از این بیمه نامه روز به روز در حال افزایش است. دلیل استفاده رانندگان و صاحبان خودرو از بیمه خودرو این است که بیمه شخص ثالث فقط خسارت وارده به اشخاص ثالث در هنگام تصادف را پرداخت می کند و راننده مقصر باید برای جبران خسارت وارده به خودروی خود از جیب خود هزینه کند. اما با خرید بیمه بدنه در ایران نگرانی جبران هزینه های ناشی از حادثه کاهش می یابد و حوادثی مانند: تصادف خودرو و آتش سوزی در پوشش های بیمه بدنه جبران می شود و معمولا دو نوع بیمه پوشش بدنه وجود دارد.

پوشش بیمه بدنه

بیمه ایران مانند سایر شرکت های بیمه تلاش می کند پوشش های متفاوتی ارائه دهد تا بیمه گذار در برابر خطرات بیشتری تحت پوشش قرار گیرد. بنابراین خسارت تحت پوشش بیمه بدنه در شرکت ایرانیان با پوشش پایه و اضافی ارائه می شود و خسارت ناشی از خطرات اساسی و اضافی جبران خواهد شد.

پوشش های بیمه ای اصلی بدنه خودرو عبارتند از:

 • واژگونی و سقوط وسیله نقلیه
 • کل سرقت ماشین
 • برخورد با جسم متحرک یا ثابت
 • آتش سوزی خودرو یا قطعات یدکی
 • رعد و برق یا انفجار خودرو یا قطعات یدکی
  چند ترفند طلایی برای عاشق شدن دیگران - یک فکر مدرن

چرا بیمه بدنه بهترین بیمه خودرو در ایران است

بیمه بدنه ایران

پوشش های اضافی بیمه بدنه عبارتند از:

 • شکستگی شیشه: در صورتی که شیشه خودرو شما به دلیل متراکم شدن هوای داخل خودرو شکسته شود، بیمه ایران خسارت وارده را جبران می کند. شکستگی شیشه در اثر حوادث طبیعی مانند: تغییر دمای خودرو مشمول بیمه بدنه می باشد.
 • پاشش اسید و شیمیایی: آسیب های ناشی از ریختن مواد شیمیایی، اسیدها و رنگ بر روی بدنه خودرو پوشش داده می شود.
 • سرقت قطعات خودرو: سرقت های خرد که برای لوازم جانبی و قطعات یدکی خودرو رخ می دهد، تحت پوشش بیمه بدنه خودرو ایران بوده و هزینه های ناشی از سرقت لوازم و قطعات خودرو مانند باتری، لاستیک و سیستم صوتی جبران می شود.
 • نوسانات قیمت: با توجه به تغییر لحظه ای قیمت خودرو، اهمیت این پوشش در هنگام دریافت خسارت مشخص می شود. بدین ترتیب هنگام خرید بیمه بدنه خودرو، اگر ارزش خودروی شما 150 میلیون تومان باشد و به دلیل نوسانات قیمت بازار، ارزش خودروی شما به 170 میلیون تومان افزایش یابد، می توانید با توجه به قیمت روز خودروی خود خسارت دریافت کنید. .
 • ایاب و ذهاب: در صورتی که وسیله نقلیه به دلیل خطرات تحت پوشش بیمه بدنه آسیب ببیند و شرایط استفاده از وسیله نقلیه در اختیار بیمه گذار نباشد، بیمه ایران به ازای هر روز که از وسیله نقلیه دیگری برای رفت و آمد استفاده شود، خسارت پرداخت می کند.
 • بلایای طبیعی: در صورت وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، در صورت وارد شدن خسارت به وسیله نقلیه بیمه شده، خسارت تحت این پوشش جبران می شود.
 • ترانزیت: این روکش برای خودروهایی که از کشور خارج شده اند استفاده می شود و در صورت تصادف خودروی شما در خارج از کشور خسارت وارده جبران می شود.
  برگزاری رزمایش مشترک و توسعه تجهیزات نظامی بین ایران و تاجیکستان

پوشش های اصلی بیمه بدنه در ایران فقط برای موارد ذکر شده قابل اجرا می باشد اما خسارت وارده به بدنه خودرو از تنوع بیشتری برخوردار است. به همین دلیل است که کارشناسان بیمه توصیه می کنند در کنار پوشش اولیه، یک بیمه بدنه ایرانی اضافی نیز دریافت کنید. البته افزودن پوشش اضافی به بیمه نامه هزینه بیمه بدنه را افزایش می دهد.

چگونه از شرکت بیمه ایران خسارت بگیریم؟

روند دریافت خسارت بیمه بدنه به این صورت است که بیمه گر ابتدا باید شکایت کند و با نمایندگان خسارت بیمه ایران تماس بگیرد. سپس با پرکردن فرم مناسب کارشناس بدنه از خودرو بازدید کرده و ارزیابی میزان خسارت را اعلام می کند. سپس خسارت قابل پرداخت مشخص شده و برگه پرداخت خسارت و فرم پرداخت صادر شده به بیمه گر تحویل داده می شود. دقت کنید که این مراحل را طی کنید، حداکثر 5 روز پس از وقوع حادثه فرصت دارید تا شکایت کنید. همچنین در هنگام ارزیابی خودرو نباید قسمت آسیب دیده تعمیر شود.

هزینه بیمه بدنه خودرو در بیمه ایران چگونه محاسبه می شود؟

بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث قیمت پایه مشخصی ندارد و با توجه به انتخاب پوشش و عوامل مختلف دیگر می توان حق بیمه این بیمه نامه را محاسبه کرد. بنابراین شرکت های بیمه با توجه به سیاست های سازمانی خود می توانند یک سری طرح ها و قیمت ها را تعیین کنند.

همچنین عوامل مختلفی بر نرخ بیمه بدنه پایه تاثیرگذار است که به شرح زیر می باشد.

بیمه بدنه اضافی:

انتخاب پوشش های اضافی اولین چیزی است که مستقیماً بر هزینه بیمه بدنه تأثیر می گذارد و بیمه گر باید با توجه به انتخاب این پوشش ها، حق بیمه پرداخت کند.

ویژگی های ماشین:

مشخصات خودرو همان فاکتورهایی است که برای سال ساخت، نوع خودرو و کاربری خودرو در نظر گرفته می شود. هر یک از این عوامل به تنهایی بر هزینه بیمه بدنه تاثیرگذار خواهد بود.

  نشت نفت در اتوبان آزادگان/ تصادف سمند و وانت

تخفیف بیمه بدنه:

شرکت بیمه ایران در حال بررسی طرح های تبلیغاتی برای بیمه گذاران است تا در این طرح ها خرید بیمه بدنه با قیمت کمتری ارائه شود. استفاده بیمه‌گر از تخفیف‌های گروهی، خودروهای وارداتی، مشاغل خاص و طرح‌های تشویقی برای تعطیلات و مناسبت‌های خاص، همگی بر هزینه بیمه بدنه تأثیرگذار هستند.

شرکت بیمه ایران اولین شرکت بیمه ایرانی و دولتی است و بیشتر بنیانگذار صنعت بیمه در ایران محسوب می شود. این شرکت بیمه در اولین سال فعالیت خود توانست 62 درصد از بازار بیمه کشور را با محصولات شرکت بیمه ایران در اختیار بگیرد و سهم موسسات خارجی را از 100 درصد به 38 درصد و حدود 90 درصد به 44 درصد کاهش دهد. کاهش درصد حق بیمه در برخی مناطق تا حدود 50 درصد نقش موثری در گسترش و توسعه بیمه داشته است.برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت بیمه ایران به لینک زیر مراجعه کنید:

به طور کلی با توجه به اینکه بیمه بدنه دارای پوشش های اولیه و تکمیلی قابل انتخاب برای خودرو است و نوسانات قیمت خودرو باعث شده هزینه تعمیر خودرو به دست قیمت های مختلف بیفتد، توصیه می کنیم حتما برای جبران خسارات ناشی از تصادفات جاده ای از آن استفاده کنید، علاوه بر خرید اجباری بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه را نیز تهیه کنید تا نگرانی شما برای جبران خسارت وارده به خودرو کاهش یابد. برای اینکه بتوانید از خدمات بیمه ایران و بیمه بدنه استفاده کنید کافیست به سایت بیمه bimeh.com مراجعه کرده و تمامی پوشش های بیمه ای مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در مدت زمان کوتاهی بیمه نامه درب منزل شما ارسال شود.

پایان کارنامه خبری / ر

دیدگاهتان را بنویسید