چرا افراد متاهل با ازدواج مجرد مخالفند – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، نارضایتی از خصوصیات انسانی حتی در اوج خود است. نارضایتی از زندگی مشترک برای زوج های در آستانه طلاق و جدایی حتی برای زن و مرد مشکلی ندارد. این روزها بسیاری از زوج های ایرانی که زندگی آرام یا نیمه آرامی دارند، اگرچه علاقه ای به جدایی از همسر خود ندارند، اما از زندگی زناشویی خود ناراضی هستند و به افراد مجرد توصیه می کنند که اشتباهات خود را تکرار نکنند.

شاید به خاطر بار سنگین زندگی مشترک باشد یا شاید شما به عنوان یک فرد مجرد آزادانه زندگی می کنید. با این حال، این نارضایتی که می تواند منجر به پشیمانی از ازدواج شود، می تواند ساحل آرام همزیستی را مختل کند.

نظر متاهلین در مورد ازدواج

آنچه خواهید خواند بخشی از نظراتی است که مصرف کنندگان در مورد ازدواج در گزارش های مختلف مطرح کرده اند. نظراتی که توصیه های خود را به افراد مجردی که دغدغه اصلی آنها ازدواج است پیشنهاد می کند.

کوروش یکی از کاربرانی است که با اینکه طنز را مضمون خود قرار داده است اما به طور خلاصه ازدواج حیف است. او می گوید: «بچه ها، قدر تنهایی را بدانید او ازدواج نمی کند متاسف خواهی شد، بدبخت خواهی شد، بدبخت خواهی شد، عاقبت مثل من خواهی شد. با همه بندگان من ازدواج نکنید.

کاربر دیگری به نام آرش در تایید حرف کوروش نوشت: بدترین چیز در زندگی ازدواج است، فقط زندگی به سبک اروپایی ها و آمریکایی ها خوب است.

البته مخالفت با همزیستی واکنش بسیاری از مصرف کنندگان را برانگیخت. کاربری به نام علی در موافقت با این ازدواج خطاب به کوروش نوشت: «آقا کوروش باید بگم با این پیام بیهوده ای که برای مجردان فرستادی نام کوروش بزرگ را لکه دار کردی. واقعا برات متاسفم چطور می تونی همچین گزینه ای رو برای جوونا بدی عزیزم تو خودت شکست خوردی و زندگی درستی انتخاب نکردی دلیل نمیشه همه جوون ها مثل تو اشتباه انتخاب کنن. من هم در این مدت مجرد بودم و تمام مسایلی که جوانان پیش می آوردند و از مجردی بسیار لذت می بردم و برای ازدواج بسیار مردد بودم اما با یاری خداوند متعال و پشتکار فراوان همسر کامل خود را پیدا کردم و بعد از آن شش سال هر روز “خدا را شکر برای این انتخاب. همچنین می توانم به شما بگویم که تفاوت بین شادی تنهایی و خوشبختی زندگی مشترک، مانند تفاوت بین بازی فیفا و فوتبال واقعی، این است که تنها زندگی کردن راحت تر است، اما زندگی واقعی چیز دیگری است.

  مشکل بازیکن استقلال حل شد - فکر مدرن

آیا مشکلات اقتصادی مایه پشیمانی است؟!

با این حال، همانطور که مصرف کنندگان می بینند، مشکلات اقتصادی بزرگترین عاملی است که افراد متاهل به ویژه مردان را از ازدواج خود پشیمان می کند.

کاربری به نام رویین در پاسخ به دفاعیات علی در اظهاراتی طنز نوشت: تمام تلاشت را کردی، این راه قوی را ادامه بده. «یک یا دو سال دیگر بیا اینجا، نظر بده، بگو چقدر زنده است.

کاربری به نام علی در پاسخ به مدافعان زندگی مشترک نوشت: سلام دوستان چه بخواهیم چه نخواهیم شرایط فعلی ما این است که اغلب مشکلات اقتصادی داریم اما وقتی ازدواج می کنیم وضعیتمان بدتر از این نمی شود. به خدا توکل کن که خودش گفته از فقر در ازدواج نترس. من دو ماهه ازدواج کردم خداروشکر خوب پیش میره البته خیلی برام مهمه که دختر بفهمه و درک بالایی داشته باشه این برمیگرده به سن طرف. چند بار به دنیا می آییم؟ آنهایی که از مشکلات مالی ازدواج می ترسند، خداحافظی کنند و ازدواج کنند، خدا هوای شما را دارد، از کسانی که ازدواج می کنند بپرسید.

کاربری به نام محمد شایگان از زندگی کاملا تنهایی خود دفاع کرد و نوشت: «آقا ازدواج نکن. زندگی های پر استرس زیادی را تحمل کردم، این همه بی پولی، انواع بیماری ها را گرفتم، از زخم معده گرفته تا بیماری های قلبی عروقی، پولی برای دکتر رفتن ندارم، 27 سال بیشتر ندارم، اما آنقدر ضعیفم که هیچ محدودیتی ندارم – قبول نکن قربان. بگیر، اشتباه کردم و گرفتم.

او به جای پیشرفت پس از ازدواج بازگشت

کاربری نوشت: ده سال پیش ازدواج کردم و خیلی زود پشیمان شدم، قبل از ازدواج از بنز درآمد خوبی داشتم، احترامی نداشتم، اطرافیانم نان خوردند و همسرم پولم را گرفت، من دارم هیچی دستم نمونده الان طاقت ندارم خونم رو میفروشم مهریه میدم طلاقش میدم همه مثل همون چیزایی هستن که تو ندیدی اگر بیاید و قبول کند که می خواهد زندگی کند، می خواهد برای خودش زندگی کند.

  با این ادویه از شر موهای زائد خلاص شوید - یک فکر مدرن

کاربر دیگری به نام حسین نوشته است: «ای شما که تصمیم به ازدواج دارید یا در شرف ازدواج هستید، بدانید و آگاه باشید، تمام عمرتان را صرف مشارکت و بدبختی خواهید کرد. جامعه امروز ما جامعه ای نیست که بتوان در آن “عاشق واقعی” پیدا کرد. همه چیز تصنعی و ریاکارانه است. تبریک به مسئولانی که واقعا جامعه خوبی ساخته اند. ما به نقطه ای می رسیم که پسرها و دخترها از یکدیگر متنفرند.»

وی گفت: پیشنهاد من به جوانان به عنوان فردی که هشت سال است ازدواج کرده ام این است که پول بسیار مهم است. یک طرف قضیه پول است، با وجود اینکه تفاهم زیادی با همسرم دارم، اما وقتی جرات بچه دار شدن و آینده ای روشن را ندارم، کم کم به این نتیجه می رسم که اشتباه کردم، نمی گیرم. هرجا با سه چهار میلیون تومان در ماه پس کی از زندگی لذت ببری… شاید خیلی ها بگویند همین که زیر سقفی بدون تنش زندگی می کنی خوشحالی، اما من جواب می دهم خوب است اما خلاصه کافی نیست. حداقل یه خونه و ماشین داشته باشی بعد ازدواج کن خدایا زیر چرخ زندگیم له شدم با فکر ازدواج کن نه عشق»

رضایت از زندگی انتخاب درست را فراهم کرد

می گویند عشق را نمی شود روی سفره گذاشت و شکم را به آن سیر کرد. پول و نان نیاز به آرامش دارد. مخصوصاً وقتی زندگی شخص دیگری در میان باشد و بعد بچه ها وارد دنیای زن و شوهر شوند. زندگی مشترک مسئولیت های بیشتری را بر دوش زن و مرد تحمیل می کند و این بار می تواند آنها را به شدت از زندگی خود متاسف کند، اما چگونه می توان زندگی پر از رضایت داشت؟ برخی از مصرف کنندگان بر این باورند که انتخاب همسر مهمترین عامل است.

  نمودار قیمت گوشی شیائومی چهارشنبه 29 ژانویه 2014 - اندیشه معاصر

علی نوشت: پنج سال پیش ازدواج کردم. همه با صراحت به من گفتند که داری کار احمقانه ای انجام می دهی. اما پروردگارا من از معیارها و انتخاب و روش زندگیم مطمئن بودم. پنج سال از آن زمان می گذرد، و فکر می کنم کیفیت زندگی و روح من بسیار بهتر از دوستان ناوابسته ام است. هرچه ازدواج شما بیشتر باشد، مشکلات بیشتری خواهید داشت، اما بسیار قوی تر خواهید شد. «البته همانطور که گفتم در زندگی باید معیار و روش درستی انتخاب کرد.

کاربر دیگری به نام رضا نوشته است: «سال 90 ازدواج کردم و جز چند کتاب کمکی چیزی نداشتم. کمک ها اغلب به تاخیر افتاده بود و من از دیگران قرض می گرفتم. ما ماشین نداشتیم پول تاکسی نداشتیم با اتوبوس همه جا می رفتیم. یه جایی تو پایین شیراز یه خونه اجاره کردیم خداروشکر کم کم کارم رونق میگیره و دو سال پیش فستام تموم شد. من سه ماه پیش یه پراید نسبتا تمیز خریدم. الان با همسرم احساس خیلی خوبی دارم. خدا را شکر.»

با این تفاسیر اما به راستی دلیل اصلی نارضایتی و پشیمانی زوجین در حین علاقه به زندگی مشترک چه می تواند باشد؟ آیا دلایل اقتصادی و فشار مالی تنها دلیل پشیمانی مردان از ازدواج است؟ دلایل نارضایتی زنان چیست؟

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263437

دیدگاهتان را بنویسید