پیگیری قضایی جنایت رئیس جمهور سابق آمریکا را دنبال می کنیم/ انقلاب اسلامی ایران تبلور حرکت ملت ایران به سوی عدالت بود.

30777 751 فقط خبر

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به آسیب ها و خطرات نظم کنونی و رو به زوال جهانی. ، تلاش شدید و مستمر ملت ایران برای شکل دادن. وی به نظم عادلانه و نظامی در جهان توجه کرد و با برشمردن مصادیق متعدد بی عدالتی و استانداردهای دوگانه آمریکا در مورد مسائلی مانند تروریسم و ​​حقوق بشر در نقاط مختلف جهان از جمله در مواجهه با ایران، سرفصل های نقش برجسته و رهبری جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سیاست های قهرآمیز و مداخله جویانه از جمله مهار تروریسم آمریکایی و عدم تغییر نقشه کشورهای منطقه به رهبری سردار شهید سپهبد سلیمانی و … تاکید کرد: تحقیقات قضایی عادلانه جنایت رئیس جمهور سابق آمریکا را از طریق یک محاکمه عادلانه ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ناتوانی تحریم ها در توقف ایران پیشرفته و مستقل و به رسمیت شناختن رسمی ناکامی شرم آور دولت آمریکا در اعمال فشار حداکثری بر ایران، به موضوع نقض عهد آمریکا در موضوع ایران اشاره کرد. توافق هسته ای و تبیین منطق روشن جمهوری اسلامی برای کسب تضمین های پایدار برای استفاده از منافع اقتصادی، در بخش پایانی سخنان خود چالش انرژی در دنیای مدرن را یادآور شد و برنامه جمهوری اسلامی ایران برای تضمین را اعلام کرد. امنیت انرژی عادلانه در جهان

متن کامل سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است:

به نام خدا

سبحان الله رب العالمین و درود و رحمت خداوند بر سیدنا محمد و آل و یارانش باد.

ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم داوری شوند.

ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم به عدالت برسند. (حدید-25)

پروردگارا، درود و سلام ما را به ارواح مطهر پیامبران عظام «ابراهیم و موسی و عیسی و محمد» که درود خدا بر آنان باد که پیام «عقلانیت، عدالت، معنویت و اخلاق» را به جهانیان رساندند. پایه های جهل و ظلم را ویران کردند تا مردم دنیای بهتری برای خود بسازند.

جناب رئیس محترم

خانم ها و آقایان

معیار اصلی برای ساختن دنیای بهتر عدالت است. تمام آرمان های انسانی در نهایت با عدالت سنجیده می شود. «عقلانیت مبتنی بر وحی» به چارچوب وسیعی برای عدالت معتقد است. عدالت یعنی نفی ظلم. ما پرچمدار عدالتی هستیم که همه مراتب ظلم اعم از «ظلم به نفس، خدا، جامعه و کائنات» را نفی می کنیم. میل به برقراری عدالت ودیعه الهی در وجود همگان است و انباشت بی عدالتی باعث می شود ملت ها در قالب انقلاب های مردمی حرکت کنند.

اگرچه بسیاری از نهضت ها به بلوغ انقلاب نرسیدند و بسیاری از انقلاب ها از مسیر اصلی خود منحرف شدند، اما موفقیت برخی از ملت ها مانند ملت ایران در ادامه ماهیت انقلاب، امید به برقراری عدالت را در دل مردم زنده نگه داشت. مردم در سراسر جهان

  برخورد قانونی و غیرقابل گذشت با عاملان حادثه ایران و لبنان - اندیشه معاصر

انقلاب اسلامی ایران تبلور حرکت ملت ایران به سوی عدالت خواهی بود که علیرغم قیام های مختلف توانست از عزت و اصالت آرمان های خود پاسداری کند. ملت ایران در گام اول، بنای نظام پیشرفته مدنی-سیاسی مبتنی بر «عقلانیت برخاسته از وحی» را به نام جمهوری اسلامی بنا کرد و در گام دوم به دنبال تشکیل «بین المللی عادلانه» بود. نظم و نظام.» عناصر کلیدی در این مسیر «تقوا، آگاهی، نوع دوستی و همه کاره بودن» است.

خانم ها و آقایان

من افتخار می کنم که نماینده ملتی هستم که میراث تمدنی بزرگی دارد. مردمی که همیشه آزاد بوده اند و قرن ها تلاش حاکمان را برای به بردگی کشیدن سرنوشت خود خنثی کرده اند. ملتی که همواره ظلم و ستم را عامل تباهی می دانسته و در طول تاریخ خود با اسارت سایر ملل نیز مبارزه کرده است. از «اسارت بابلی» تا «اسارت فلسطین».

ما به سرنوشت مشترک بشریت اعتقاد داریم و از جهانی شدن عدالت حمایت می کنیم. آنچه را برای خود می پسندیم برای دیگران آرزو می کنیم و آنچه را برای خود نمی پسندیم به دیگران تحمیل نمی کنیم. ملت ایران معتقد است که عدالت متحد می شود و ظلم به جنگ می انجامد.

برای اینکه کشوری در درون خود ادعای عدالت کند اما در خارج از کشور انواع تروریست ها را تربیت کند و ملت ها را بکشد یا ملت ها را وادار به تسلیم با اعمال فشارهای مختلف کند، باید شرمنده انسانیت، آزادی و عدالت باشد.

انسانیت منحصر به بخشی از انسانها نیست و حقوق بشر جز تضمین کننده حقوق همه انسانها تصور نمی شود. جمهوری اسلامی ایران با الهام از اعتقادات دینی و بر اساس روح و نص قانون اساسی خود یکی از مؤثرترین سازوکارها را برای حفظ حقوق بشر و با مؤثرترین ابزارها برای احقاق حقوق پایمال شده هر فرد در اختیار دارد. او یک رسالت انسانی، مسئولیت و وظیفه حاکمیتی است، او خدا را می شناسد و مأموریتی که از جانب انسان ها محول شده است. جمهوری اسلامی ایران معیارهای دوگانه برخی دولت ها در زمینه حقوق بشر را مهمترین عامل نهادینه شدن نقض حقوق بشر می داند که منجر به اتخاذ مواضع متفاوت و متعددی در خصوص یک حادثه بررسی شده در جمهوری اسلامی ایران شده است. و سکوت قبر برای قتل ده ها زن بی پناه برای مدت کوتاهی در یکی از کشورهای غربی. تا زمانی که این دوگانگی ادامه داشته باشد، حقوق بشر از نقض مکرر مصون نخواهد ماند.

بالاتر از حقوق بشر، حقوق ملت ها به راحتی توسط نیروهای ظالم پایمال می شود. حق جوامع بومی کانادایی که فرزندانشان در گورهای دسته جمعی در حیاط مدارس به جای کلاس های درس دفن می شدند. حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین، حق توسعه کشورهای تحت تحریم، حق حیات کشورهای تحت اشغال یا قربانیان تروریسم، حق زندگی پناهندگان بی خانمانی که کودکان را جدا از مادرشان در قفس نگه می دارند و پدران؛ همه آنها نشان می دهد که موضع شاکی و متهم در موضوع حقوق بشر نباید تغییر کند و ناقضان واقعی حقوق بشر صلاحیت اخلاقی لازم برای اظهار نظر در مورد حقوق بشر را ندارند. نقش بی بدیل ایران در نابودی داعش که تنها جرمش بردگی زنان کرد، ایزدی و مسیحی بود، همین بس که نشان می دهد ما در جایگاه رقیب و مدافع حقوق بشر هستیم و حامیان داعش در جایگاه … متهم

  وزن 5 دوم از مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

ما معتقدیم هیچ گزینه دیگری جز همکاری در چارچوب همکاری مبتنی بر اصول و ارزش های انسانی برای مقابله با تهدیدات قدیمی و مشکلات جهانی معاصر وجود ندارد.
مخاطب عزیز، همه ملت های آزاده به ارزش های والا پایبند هستند، اما این باعث دشمنی با ما می شود. آنچه ما می خواهیم حقوق ملت ایران است. ما رابطه مبتنی بر ظلم را منعکس نمی کنیم. دستیابی به امنیت جهانی به هر وسیله ای غیر از عدالت دوام نخواهد داشت و این همان کاری است که ما از سازمان ملل انتظار داریم انجام دهد.

اگر اراده ای برای اجرای عدالت ندارید، آیا اراده ای برای ایستادگی در برابر ظلم ندارید؟

منطق ما ریشه در فرهنگ قرآن دارد که می فرماید: «لا تَظلُمُوا وَ لا تَظلُمُون». کسانی که قدرت منطق ندارند به زور رضایت می دهند. کشوری که هیچ منطقی ندارد به کودتا، اشغال، کودتا، نظامی گری و بسیاری ظلم ها و بی عدالتی های دیگر متوسل می شود. آیا توسل به تسلیحات هسته ای جهان را به سوی عدالت سوق داد یا به سلطه؟
کشتار صدها هزار کودک عراقی، یمنی، سوری و افغانستانی در خدمت کدام هدف انسانی بود؟ آیا اینها مظهر ظلم و بی عدالتی در دنیا نیست؟

به راستی چه خواسته ای جز درخواست حقوق قانونی و عادلانه خود که قدرتمندان جهان را ناراحت کرده است؟

همکاران عزیز، امروز هژمونی و روح جنگ سرد جهان را آزار می دهد. میل مردم جهان به تحقق عدالت بیشتر شد و اراده آنها برای برخورداری از امنیت و استقلال جدی تر شد.

مثمر ثمر بودن دکترین مقاومت، جلوه بارز عزم ملت ها برای تحقق عدالت است، اما برخلاف یکجانبه گرایی، به دنبال بازدارندگی کشورها از مسیر مستقل توسعه است.
آمریکا نمی تواند بپذیرد که کشورها روی پای خود بایستند. دوستان آمریکایی بهتر از این نیستند. آنچه امروز در اروپا اتفاق می افتد منعکس کننده آن چیزی است که دهه ها پیش در آسیا اتفاق افتاد. در سرنوشت هر دو کشور، آمریکا از منطق خود پیروی می کند و به قیمت سایر کشورها تمام می شود.

آقای رئیس و حضار محترم

انقلاب اسلامی باید به جایگاه خود می رسید. در این دوران تجزیه طلبی، هرج و مرج، جنگ و… را پشت سر گذاشت که هیچ کدام مورد قبول برخی کشورها نبود. شهید رجایی پس از این سخنرانی در سازمان ملل توسط گروهک منافقین به شهادت رسید. چهار دهه پیش ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) بر سرنوشت خود حاکم شد. ملت ایران که خود قربانی تروریسم بود امروز به ستون منطقه و مبارزه با تروریسم در جهان تبدیل شده است.

  واکنش جالب سردار به خبر در دست گرفتن تاج بیرانوند + عکس - اندیشه معاصر

ملت ایران تاوان اهداف والای خود را پرداخت. چه زمانی که صدام توافق با الجزایر را پاره کرد و جنگی تمام عیار علیه ما آغاز کرد و چه زمانی که رئیس جمهور آمریکا این توافق را پاره کرد و جنگ اقتصادی تمام عیار را علیه ملت ایران آغاز کرد.

چندی پیش رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که داعش را آمریکا ساخته است، برای ما فرقی نمی کند که چه کسی آن را ایجاد کرده است، اما جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری و شهید سپهبد حاج قاسم این غده چرک را نابود کرد. سلیمانی.

در حالی که رکن اصلی امنیت جهانی خلع سلاح جهانی است، برخی قدرت‌ها با مشکل‌سازی فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران تلاش می‌کنند صلح جهانی را به فراموشی تبدیل کنند. من از طرف ملت بزرگ ایران به صراحت اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران به دنبال ساخت بمب اتمی نیست و این ایده در دکترین دفاعی ما جایی ندارد. این تصمیم دولت در فتوای رهبر معظم انقلاب آمده است و برای ملت ایران فتوای شرعی معظم له از هر نظارتی مؤثرتر است. این در حالی است که دولت های مدعی تولید تسلیحات هسته ای را افزایش داده و از آن استفاده کرده و به رژیم صهیونیستی هدیه داده اند.

در حالی که برنامه صلح آمیز هسته ای ایران تنها 2 درصد از برنامه های هسته ای جهان را شامل می شود، 35 درصد بازرسی ها از تاسیسات ما است. اکنون از مخاطبان می خواهم به چند نکته توجه کنند.

تحریم مجازات عدالت خواهی و استقلال ملت ایران است، تحریم سلاح کشتار جمعی است و سکوت در آن نیز به او کمک می کند.

آمریکا از توافق خارج شد نه ایران. آژانس بین المللی انرژی اتمی 15 بار اعلام کرده است که ایران به تعهدات خود کاملا پایبند است.

ما معتقدیم که گره توافق هسته ای باید از جایی که گره خورده باز شود.

آخرین بخش سخنان من در مورد نیاز به عدالت جهانی است. همه ما و هر انسانی در جهان باید فعالانه در ساختن دنیای جدید مشارکت و مشارکت داشته باشیم. اگر قرار است دنیای جدید، جهانی مشروع و مقبول، موفق و پیروز باشد، راهی جز شکل گیری بر محور عدالت جهانی ندارد. این سوال مستلزم توجه به اصول است.

1- احساس مسئولیت همه افراد صالح

2- احترام به خواست و اراده ملتها در توسعه مستقل آنها

3- نفی استانداردهای دوگانه

4- مخالفت با جنگ و خشونت

5- استقلال و عملکرد صادقانه نهادهای بین المللی و از همه مهمتر نقش انسان های صالح و عادل نقشی جدید است.

چشم انداز ما برای آینده بسیار دلگرم کننده است. بر اساس مشیت الهی و به وعده پیامبران الهی، عدالت جهانی خواهد بود.

سلام بر شما و رحمت و برکات خدا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید