پیش نویس قطعنامه روسیه علیه بمباران فرودگاه دمشق به شورای امنیت ارائه شد

1078600 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، منابع رسانه ای اسرائیل می گویند که روسیه به دلیل اقدامات جنگنده های اسرائیلی در بمباران فرودگاه دمشق در دو هفته پیش، در تلاش است تا قطعنامه ای علیه این رژیم در شورای امنیت تهیه کند.

به گزارش سایت عرب 48، حمله دو هفته پیش اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق خسارات زیادی به آن فرودگاه وارد کرد و وزارت حمل و نقل سوریه از تعلیق پروازها تا دستور دیگری خبر داد. حمله اسراییل با انتقاد شدید مسکو مواجه شد و گفت که حمله اسرائیل موجه نیست. از این رو قصد دارد در شورای امنیت سازمان ملل اقدامی بی سابقه علیه اسرائیل انجام دهد. در همین حال، اسرائیل اغلب از حمایت مسکو در نهادهای بین المللی برخوردار است.

شبکه تلویزیونی صهیونیستی کوهن نیز در این زمینه اعلام کرد: روسیه به دنبال قطعنامه ای علیه اسرائیل در شورای امنیت سازمان ملل است.

بر اساس این گزارش، در پیش نویس قطعنامه پیشنهادی مسکو که قرار است به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود، نحوه انجام این حمله آمده است: «این حمله به گونه ای انجام شد که قوانین بین المللی را نقض کرده و ثبات را تضعیف می کند. این اقدام ناقض حاکمیت سوریه و سایر کشورها است. بنابراین، مسئولین این حمله باید پاسخگو باشند، زیرا این حمله به شدت به توانایی ما در ارائه کمک‌های بشردوستانه به سوریه آسیب وارد کرده است.»

مقامات صهیونیست تاکید کردند که روسیه پیش نویس چنین قطعنامه ای را قبلا تهیه کرده است، اما “روسیه شانس کمی برای جلب حمایت دارد.”

پس از حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق در 10 ژوئیه، مسکو سفیر خود اسحاق بن زوئی را برای توضیح درباره حمله اخیر به فرودگاه بین المللی دمشق احضار کرد و هیچ توجیهی برای حمله به باند فرودگاه دمشق قانع کننده ندانست.

  کمبود هنرمند در ساخت نمایشنامه توسط دانشمندان ایرانی/ هنرمندان آشنا به مباحث فلسفی و مشتی ایده!

همزمان، میخائیل بوگدانوف، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر خارجه روسیه نیز از حمله تل آویو به فرودگاه دمشق ابراز نگرانی کرد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: [بوگدانف] نگرانی عمیق خود را از حمله 10 ژوئن نیروی هوایی اسرائیل به فرودگاه غیرنظامی دمشق ابراز می کند. این حمله به باند، تجهیزات، ساختمان‌های ناوبری آسیب رساند و به پروازهای غیرنظامی و بین‌المللی آسیب رساند».

این بیانیه ادامه داد: [بوگدانف] به سفیر [تل‌آویو] «توجیه اسرائیل برای حملات هوایی به فرودگاه بین‌المللی دمشق قانع‌کننده به نظر نمی‌رسد و مسکو منتظر توضیحات بیشتر از جمله در مورد چارچوب مکانیسم روسیه و اسرائیل برای جلوگیری از حوادث خطرناک در سوریه است.

بر اساس این گزارش، روسیه همچنین اعلام کرده است که سیاستی را دنبال می کند که اجازه نمی دهد خاک سوریه به «میدان درگیری مسلحانه با کشور ثالث» تبدیل شود. مسکو در عین حال بر لزوم احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه تاکید کرد.

به گزارش وال استریت ژورنال، رژیم صهیونیستی موقت بسیاری از حملات خود در سوریه را با دولت آمریکا هماهنگ می کند. این روزنامه آمریکایی می نویسد که اکثر حملات اسرائیل مورد تایید آمریکا است، اما ارتش آمریکا در انتخاب مواضع مورد حمله به اسرائیل کمک نمی کند. علاوه بر این، همه عملیات های اسرائیل در سوریه مورد توجه آمریکایی ها نیست.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با استفاده از حریم هوایی لبنان یا بلندی‌های جولان اشغالی، به طور دوره‌ای به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حمله موشکی می‌کنند. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده اند که رژیم صهیونیستی به صورت روزانه قطعنامه های سازمان ملل را زیر پا می گذارد و حریم هوایی لبنان را نقض می کند.

  واکنش رسانه های ترکیه به غیبت شکارچی/ «محمد صلاح جدید» کجاست؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید