پیش بینی وضعیت بورس در هفته دوم مرداد ماه

1089504 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بررسی میزان افت شاخص ها نشان می دهد در هفته اول مردادماه نمادهای کوچک بیش از نمادهای بزرگ و شاخص افت کردند.

ارزش معاملات همچنان در حال کاهش است

اگرچه ارزش معاملات خرد بورس در این هفته به دلیل بسته شدن تعداد زیادی از نمادها در معاملات هفته گذشته کمی بالاتر از هفته گذشته بود، اما کاهش ارزش معاملات وی طبیعی بود و اکنون که اکثر نمادها پس از تشکیل جلسات آنها بازگشایی شد و مشخص است که کاهش ارزش معاملات ادامه دارد.

در این هفته ارزش معاملات یک روز حدود 2500، یک روز حدود 240، دو روز حدود 2300 و یک روز حدود 1900 میلیارد تومان بوده است.

رقم 1900 میلیارد تومان در معاملات چهارشنبه هفته جاری به ثبت رسید که رقم بسیار پایینی محسوب می شود و حکایت از ادامه رکود در بورس دارد.

برداشت متوالی پول واقعی به 6 هفته رسید

این هفته ششمین هفته متوالی است که افراد واقعی هر روز پول خود را از بازار بیرون می کشند. در یک طرح کلی تر می توان گفت که از ابتدای خرداد تنها دو روز معاملاتی شاهد ورود پول واقعی بوده و در بقیه روزها سهامداران حقیقی سرمایه خود را از بورس خارج می کنند.

در این هفته در مجموع 5 روز معاملاتی، افراد حقیقی حدود 1500 میلیارد تومان از بورس برداشت کرده اند.

تزریق مجدد پول به صندوق ها و اوراق بدهی

به غیر از شنبه هفته جاری که حدود 170 میلیارد تومان از پول واقعی مردم از اوراق بدهی و صندوق ها برداشت شد، افراد حقیقی در بقیه روزها منابع خود را به این ابزارهای مالی تزریق کردند.

  بودجه کلان اسرائیل برای جنگ با ایران

در مجموع طی روزهای معاملاتی هفته جاری، حقیقی ها حدود 380 میلیارد تومان در صندوق ها و اوراق بدهی سرمایه گذاری کردند.

قدرت واقعی ها دوباره کم شده است

شاخص قدرت خریدار واقعی این هفته رکوردهای جدیدی را ثبت کرد. به استثنای روز شنبه که این شاخص به 1.01 رسید، طی چهار روز معاملاتی آینده این عدد به کمتر از یک کاهش یافت که نشان از قدرت بیشتر فروشندگان واقعی در مقابل خریداران واقعی دارد.

روز دوشنبه این شاخص به 0.59 رسید که کمترین مقدار از سال 1401 است. در دو روز 0.7 گزارش شد که نشان می دهد در حال حاضر قدرت فروشندگان بسیار بیشتر از خریداران واقعی است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید