پیشگیری از سرطان با این غذاها – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، همه افراد برای داشتن بدنی سالم باید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند که تا حد امکان شامل تمام گروه های غذایی لازم برای بدن باشد.

چنین رژیم غذایی می تواند افراد را از بیماری های مختلف محافظت کند. همچنین افرادی که از بیماری هایی مانند سرطان رنج می برند باید طبق توصیه پزشک از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند.

محمدرضا وفا، متخصص تغذیه و تغذیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره پیشگیری از سرطان و رعایت الگوی تغذیه سالم گفت: توجه به اصول اولیه تغذیه سالم علاوه بر پیشگیری از بیماری های جدی توصیه می شود. برای همه

از این نظر تفاوت چندانی بین انواع مختلف سرطان وجود ندارد. اما از نظر بروز این بیماری ها، رژیم غذایی پرچرب و پر کالری و همچنین مصرف غذاهای صنعتی فرآوری شده به همراه مواد نگهدارنده ای که به فست فودها اضافه می شود، با سرطان سینه در زنان مرتبط است. پروستات در مردان.”

به گزارش وفا، خوردن بیش از حد غذاهای اسیدی یا شور می تواند منجر به سرطان معده شود. سرطان کولورکتال نیز بیشتر تحت تأثیر کاهش دریافت فیبر غذایی قرار می گیرد.

لزوم رعایت اصول کلی تغذیه سالم
با در نظر گرفتن این موارد؛ یعنی نقش تغذیه در درمان انواع بیماری ها از جمله سرطان را تشخیص می دهیم که برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی عروقی باید از اصول تغذیه سالم و عادات غذایی ناسالم آگاهی داشته باشیم و به همان اندازه از آنها پیروی کنیم. تا حد امکان

  هشدار برای ششمین پیک کشور - اندیشه معاصر

به گفته این متخصص تغذیه، تغذیه سالم برای همه ضروری است. سازمان بهداشت جهانی و دانشگاه هاروارد نیز خوردن سبزیجات و میوه ها را بین 5 تا 9 بار در روز توصیه می کنند. چنین توصیه هایی در تمام دستورالعمل های بالینی در سراسر جهان برای یک رژیم غذایی سالم ارائه شده است.

همچنین توصیه می شود افراد در یک وعده غذایی پرخوری نکنند. غذای مورد نیاز باید به سه وعده غذایی و میان وعده تقسیم شود. پرخوری حتی در یک وعده غذایی می تواند بسیار مضر باشد. زیرا این کار عملکرد دستگاه گوارش را پیچیده خواهد کرد.

مصرف نمک
نکته مهم دیگر توجه به مصرف نمک است. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، مصرف نمک برای یک فرد بالغ سالم بین سه تا پنج گرم است. یعنی حدود یک قاشق چایخوری در روز. در صورتی که مصرف نمک در ایران سه تا شش برابر بیش از حد مجاز باشد.

وفا می گوید مصرف زیاد نمک باعث افزایش ترشح اسید معده می شود که با انواع سرطان ها به ویژه سرطان معده و دستگاه گوارش مرتبط است.

قندهای ساده بخورید
مصرف قندهای ساده از جمله قند موجود در میوه های تازه و بسیار شیرین تا کشمش، انجیر، خرما، شیرینی و شکلات باید شامل 10 درصد (معادل 50 گرم) کالری دریافتی باشد.

به خاطر داشته باشید که سیب، پرتقال و نارنگی حاوی فروکتوز به معنای قند ساده هستند. همه اینها حدود 50 گرم از این کالری دریافتی برای یک رژیم غذایی 2000 کالری است که برای بسیاری از افراد می تواند همین مقدار کالری باشد. اگر مصرف قند زیاد می تواند انسولین را افزایش دهد. ترشح بیش از حد انسولین نیز مضر است. زیرا ممکن است با سرطان پانکراس و سرطان کبد یا دیابت مرتبط باشد.

  اروپا «تک شارژر» را برای همه دستگاه های هوشمند اجباری کرده است

علل اصلی سرطان
به گفته این متخصص تغذیه، سه عامل مهم در بروز سرطان دخیل هستند؛ مشکلات ژنتیکی، عوامل محیطی که بخش مهمی از آن تغذیه است و همچنین مصرف الکل، سیگار و تنباکو که البته ممکن است شامل کسانی شود که در معرض نوعی دود تنباکو هستند.

این افراد بیشتر در معرض ابتلا به انواع مختلف سرطان مانند سرطان ریه یا سرطان حنجره هستند. همانطور که افرادی که عادت به مصرف چای یا غذاهای بسیار گرم دارند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان دهان و حنجره هستند. علاوه بر این، افرادی که بیش از حد چای و قهوه همراه با شکر مصرف می کنند، در دراز مدت بیشتر مستعد ابتلا به اختلالات گوارشی و همچنین سرطان خواهند بود.

این متخصص تغذیه می گوید: سرطان ها دلایل زیادی دارند، اما کسانی که اصول تغذیه مناسب را رعایت می کنند، کمتر به سرطان مبتلا می شوند.

توجه به تغذیه می تواند از بروز برخی بیماری های سرطان زا جلوگیری کند به عنوان مثال یکی از علل ایجاد تخمدان پلی کیستیک در زنان (که با سرطان رحم همراه است) مربوط به اضافه وزن و چاقی آنها است که در نهایت به تغذیه آنها باز می گردد.

تغذیه بیماران سرطانی
به گزارش وفا، رژیم غذایی بیماران سرطانی باید تحت نظارت و تایید پزشک باشد. زیرا به عنوان مثال، اشتهای فردی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرد بسیار کم است. آنها همچنین برای کاهش حالت تهوع باید وعده های غذایی کوچک بیشتری بخورند. علاوه بر این، بیمار باید بتواند حداقل نیازهای غذایی اولیه را از طریق رژیم غذایی خود تامین کند.

  پیش بینی بازار سهام برای فردا یکشنبه 22 اسفند 1392 - اندیشه معاصر

همچنین غلظت مواد مغذی برای این افراد باید افزایش یابد. از آنجا که کمبود برخی مواد مغذی مانند آهن، روی و ویتامین ها می تواند منجر به سرطان یا بدتر شدن بیماری شود، همانطور که مراحل خاصی از درمان مانند شیمی درمانی می تواند باعث خطرناک شدن برخی غذاها از جمله اسید فولیک یا ویتامین B12 شود. برای بیمار

در نتیجه همه باید سعی کنند حداقل نیازهای غذایی اولیه خود را از طریق غذا خوردن روزانه تامین کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263857

دیدگاهتان را بنویسید