پیرمردی که به خاطر ظاهر نامرتبش کشته شد یک تفکر مدرن است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، صاحب کافه ای که پیرمردی را به جرم اوباشگری کشته بود محاکمه می شود. متهم یک بار مدعی شد که مشکل عصبی دارد و نمی تواند اعصاب خود را کنترل کند.

۱۲ آبان ماه سال گذشته مرد جوانی در مزرعه خود در روستای واردیج ناگهان با جسد پیرمردی در روستا مواجه شد و به پلیس گزارش داد.

سپس تحقیقات آغاز شد و در بررسی های اولیه مشخص شد که متوفی ساکن یکی از روستاهای اطراف بوده و همواره از روستا تا خانه فرزندانش می رفت و گاه در قهوه خانه ای در وسط راه قدم می زد. . کارآگاهان مشخص کردند که مرد مسن در جای دیگری مجروح و سپس به داخل منتقل شده است.

جسد این مرد سالمند به دستور پزشکان قانونی برای بررسی بیشتر و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی تحویل داده شود. در ادامه کارآگاهان به سراغ کودکان کشته شده رفتند و از آنها تحقیق کردند. این مردها توضیح دادند که هر کدام از آنها معتقد بودند که به دلیل غیبت پدرشان به خانه برادر یا خواهر دیگری رفته است و تا زمانی که پلیس مرگ را گزارش نکرده است، از ماجرا اطلاعی نداشته اند.

پزشکان قانونی پس از بررسی های بیشتر دریافتند پیرمرد روستا آخرین بار در قهوه خانه ای نزدیک محل پیدا شدن جسد پیدا شده است. به این ترتیب صاحب کافه و دو شاگردش مورد بازجویی قرار گرفتند. آنها مدعی بودند که با پیرمرد روستا رابطه خوبی داشتند و هر بار که پیرمرد می خواست به خانه فرزندانش برود به قهوه خانه می آمد و غذا و چای مجانی می خورد.

  توزیع زمین رایگان آغاز می شود - تفکر مدرن

افسران مظنون دو مرد را در کافه به ظن قتل دستگیر کردند. پس از بررسی های کارشناسی مشخص شد که این مرد سالمند بر اثر اصابت ضربه شدید به سرش کشته شده است. سپس شواهدی به دست آمد که نشان می داد صاحب کافه مدتی قبل با مقتول اختلاف داشته است. بدین ترتیب فرضیه قتل متوقف شد تا به اختلافات و صاحب کافه خاتمه داده شود.

مردی به نام محمود در بازجویی به قتل پیرمردی در روستا اعتراف کرد و گفت: من و برادرم 20 سال پیش با هم این کافه را خریدیم و در آن سال ها مدیریت کافه را بر عهده داشتم. مقتول 15 سال در روستای ما زندگی می کرد و مدام در راه بود و به همین دلیل همه او را می شناختند.

این مرد همیشه به کافه ما می آمد. اما او هرگز بهداشت را رعایت نکرد. ظاهر نامنظم او و ترس از بیماری عروق کرونر باعث می شد که مراجعانم همیشه به حضور او اعتراض کنند. قبل از فوران تاج با دو جوان به نام های محسن و احمد شریک شدم و در کافه درآمد خوبی داشتیم، اما پس از فوران تاج، مشتریانم کم شدند و همان مشتری هایی که به کافه می آیند در حضور کافه خانه را ترک می کنند. قربانی.

من بارها از مقتول خواسته بودم به مغازه ما نیاید و حتی موضوع را با خانواده اش در میان گذاشته بودم اما او مدام به کافه می آمد و هر بار که اعتراض می کردیم به ما فحش می داد.

محمود در ادامه اعترافات خود گفت: از کار پیر دهقان خسته شده بودیم تا اینکه محسن پیشنهاد داد پدرش را بکشد و از شر او خلاص شود. روز حادثه دوباره پیرمرد به کافه آمد. وقتی او را از مغازه بیرون آوردیم شروع به فحاشی کرد و محسن گفت نقشه مان را عملی کنیم.

  اهمیت راهبردی پنجمین گفتگوی مستقیم رئیس جمهور و مردم

احمد دست پیرمرد را گرفت و به سمت در کشید و من با سنگ به سرش زدم. وقتی روی زمین افتاد، به مغازه برگشتم و شب به خانه رفتم. روزی که گفتیم برای آخرین بار آمد اینجا، چای خورد و رفت، یک نفر خانواده پیرمرد را تماشا می کرد و دیگر خبری از همدیگر نبود.

سعی کردیم حقیقت را پنهان کنیم تا اینکه دستگیر شدم. در این مدت عذاب داشتم و چون از جسد می ترسیدم دیگر به محل قتل برنگشتم. نمی دانم چرا این کار را شروع کردم و اکنون بسیار متاسفم.

سرانجام پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم به دادگاه رفت. در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، پس از قرائت کیفرخواست متهم توسط نماینده دادستان، پسر مقتول به سمت ولی عهد گرفت و خواستار قصاص شد.

وقتی نوبت به متهم رسید، وی منکر جرم خود شد و مدعی شد آنچه در اطلاعات گفته تحت فشار بوده است. او به سوالات داوران پاسخ درستی نداد. وکیل مدافع متهم سپس اعلام کرد که متهم از سلامت روانی خوبی برخوردار نیست، مشکل عصبی دارد، توانایی تشخیص ندارد و پزشکی قانونی باید او را معاینه کند.

بدین ترتیب قضات متهم را برای تکمیل پرونده به پزشکی قانونی معرفی کردند. در پزشکی قانونی متهم معاینه شد و پزشکی قانونی متهم را سالم و توانا تشخیص داد. بدین ترتیب پرونده بازگشایی شد و متهم به جرم قتل یک منحرف پشت میز محاکمه شد.

  تحلیل فرهاد مجیدی پرسپولیس

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253821

دیدگاهتان را بنویسید