پیام شهردار تهران به مناسبت روز شورا

1012662 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا علیرضا زاکانی به مناسبت 9 اردیبهشت روز نمایشگاهی پیامی به شرح زیر صادر کرد.

متن این پیام را در ادامه بخوانید.

نام خدا

تعامل، همفکری و مشورت از موضوعات مهم و ارزشمند در زندگی اجتماعی انسان هاست. دین مبین اسلام به عنوان یک مکتب فراگیر و فراگیر، اهمیت و جایگاه ویژه ای برای اجماع و مشورت قائل است تا جایی که یکی از سوره های مقدس قرآن شورا نامیده می شود.

یکی از پایه‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل‌گیری تا کنون، مشارکت آحاد مردم در سرنوشت کشور است، از این رو ائمه انقلاب نیز همواره بر استفاده از خرد جمعی در این امر تأکید داشته‌اند. تصمیم گیری، تصمیم گیری و سیاست های دولت.

از این رو، صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا در 9 اردیبهشت 1358 و همچنین شمول اصل ششم، هفتم و اصل صد تا صد. و شش در اساسنامه مجلس خبرگان اول این نقطه عطف اساسی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و فصلی نو در اعمال مردم سالاری دینی و ارتقای سطح مشارکت واقعی مردم در حکومت است. امور کشور

شوراهای اسلامی شهر و روستا در طول پنج دوره فعالیت خود منشا اقدامات موثری در حوزه عمران شهری و شهرها و زمینه ساز حل معضلات اجتماعی از طریق ایفای نقش مستقیم و بی واسطه مردم بوده و اکنون در آغاز کار بوده است. از دوره ششم آن، پیشاپیش برای خدمت خالصانه و صادقانه به مردم و تصمیم گیری در مورد مسئولیت ها و اختیارات بر اساس آیه «و بین آنها سؤال است» قدم برمی دارند.

  فواید عجیب دوز سوم واکسن کراون از زبان ایمونولوژی، دانشگاه واشنگتن - اندیشه معاصر

از سوی دیگر، اگرچه مروری بر عملکرد شوراهای اسلامی شهر و روستا در 23 سال گذشته نشان می‌دهد که این نهاد مردمی در مقاطعی با مشکلات و چالش‌هایی برای دستیابی به اهداف اصلی خود که مشارکت مردم در امور حاکمیتی است، تلاش می‌شود. و رفع این مشکل موجب افزایش سرمایه ارزشمند اعتماد عمومی، زمینه ساز حضور فعال مردم در تمامی عرصه های توسعه و نیز تقویت ساختار حاکمیتی در کشور خواهد شد.

امیدواریم با همکاری روزافزون شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین با حمایت دولت سیزدهم مردمی و سایر نهادهای ذیربط و بالاتر از همه با حمایت واقعی مردم، اقدامات موثر عدالت خواهانه در توزیع خدمات شهری، آرامش و امنیت معنوی، ظهور و اعتلای رویدادهای اسلامی و انقلابی، توسعه و زیبایی، حفاظت از طبیعت و پاکی طبیعی و در یک کلام، تحقق شهر اسلامی – ایرانی.

با گرامیداشت روز جهانی قدس و با آرزوی رهایی قدس شریف از اشغال ظالمان و زورمندان تاریخ، سالروز تأسیس مؤسسه مبارکه شوراهای اسلامی شهر و روستا را به تمامی اعضای وظیفه شناس و مسئولیت پذیر تبریک می گویم. اعضای این سازمان در تمام قسمت ها در کنار. اینجانب ضمن تبریک به شورای انقلاب تهران و موفقیت روزافزون تمامی بستگان در مسیر مقدس خدمت خالصانه به مردم تحت عنایت حضرت ولی عصر (عج) و معاونت حقوقی ایشان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) را تبریک عرض می نمایم.

علیرضا زاکانی

خادم مردم تهران

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید