پیاده روی اربعین به صورت خودجوش و در حرکت حضرت زینب(س) است.

حجت‌الاسلام علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

18976 957 فقط خبر

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اربعین یک حرکت است، جوهره آن مردمی است و از ایمان و اعتقاد برمی آید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاجی خوری در مصلی امام خمینی (ره) اقامه شد.

واعظ موقت تهران در ابتدای خطبه اول گفت: ماه محرم اوج عبادت شعائر حسینی بود و اکنون که در ماه صفر هستیم، شایسته است مناسک را با محوریت انجام دهیم. در اربعین زیرا اربعین نام رمز است و بقای حسینی بزرگترین معجزه خداوند در ماه صفر است.

علی اکبری اربعین را حماسه ای بزرگ و سرنوشت ساز خواند و گفت: اکنون همزمان با نهضت زینب کبری، حضرت سجاد(علیه السلام) و اهل بیت عصمت و طهارت که به زیارت رفتند، امروز شاهد اجتماع جهانی شیعیان با این عنوان هستیم. اربعین که پدیده جدیدی است که نشان می دهد البته این نوع برنامه ریزی در مواقع نیاز مفید است.

وی افزود: اگرچه پیش از این اربعین در بین مؤمنان به عنوان مکان مقدس شناخته می شد و در عراق حرکتی پیاده به شمار می رفت، اما پس از سقوط صدام ملعون، جهان شاهد چیز دیگری بود و آن ظهور پدیده ای متفاوت و چشمگیر به نام اربعین بود. و اینکه قطعا یکی از برکات نهضت بزرگ اسلامی عصر ما و انقلاب اسلامی ایران است که می تواند به یک حرکت جهانی تبدیل شود.

خطیب موقت تهران با اشاره به حضور 25 میلیونی محبان و شیعیان در مراسم اربعین حسینی گفت: آنچه در فرهنگ دینی، اجتماعی و سیاسی جهان به اربعین می شناسیم حرکتی کاملا مردمی و زاییده ایمان و ایمان است. یک سازمان محبوب و یک خانواده عاشقانه.

  کلیباف: تقویت دوستی با کشورهای دوست و مسلمان راهبرد اصلی ایران است

تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید