پول بلوکه شده کره جنوبی آزاد شد اما به ایران نرسید! / مشکل چیه؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی 18 میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ایران را به عنوان بدهی بابت تعهدات معوقه عضویت تهران در سازمان ملل پرداخت کرده است. اما این مقدار پول تنها بخش کوچکی از دارایی های بلوکه شده ایران در کره جنوبی است. کل دارایی های بلوکه شده این کشور بالغ بر 8 میلیارد دلار است.

ایران اموال بلوکه شده زیادی در کشورهای دیگر نیز دارد. به عنوان مثال، حدود 9 سال پیش، 250 میلیون دلار صادرات نفت ایران در سریلانکا مسدود شد و امکان ترخیص وجود نداشت. اخیراً یک هیئت ایرانی برای بررسی اموال مسدود شده به سریلانکا سفر کرده است. این هیئت با دولت سریلانکا در مورد اموال مسدود شده موافقت کرد که برخی از مواد خام یا محصولاتی مانند لاستیک و چای را می توان به جای دلار وارد کرد.

واگذاری اموال بلوکه شده ایرانیان در سریلانکا

وی به این موضوع پرداخت و اعلام کرد که هیئت ایرانی در مذاکرات اخیر با سریلانکا به تصمیم کتبی رسیده است تا پول و سود سال های گذشته خود را در قالب کالاهایی مانند چای به ایران بازگرداند. این در حالی است که طی آن مذاکرات، ایران به دنبال افزایش صادرات غیرنفتی خود به سریلانکا بود. در واقع این کشور از توانایی ایران در صادرات غیرنفتی آگاهی چندانی نداشت و پس از بحث و تبادل نظر تصمیم بر این شد که فعالیت های ایران به سریلانکا افزایش یابد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

  همه چیز در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک - یک فکر مدرن

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254821

دیدگاهتان را بنویسید