پولادگر: خروج ورزشکاران از کشور افسرده شد/ بازنشستگی مرادی اعلام نشد

1044073 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی آنا، سید محمد پولادگر معاون ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سجاد انوشیروانی به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه برداری منصوب شده است، گفت: خیر این موضوع صحت ندارد.

پولادگر در خصوص اتفاقات وزنه برداری و اینکه علیرغم هزینه ای که برای ورزشکاران کشورمان وارد می شود، برخی از آنها در کشورهای دیگر به ورزش ادامه می دهند، گفت: فکر می کنم قانون جمهوری اسلامی در این زمینه خدشه دار شده است. امروز دیدید که شرایط و امکانات همین رشته عکاسی در کشور ما، اگر در دنیا بی نظیر نباشد، بی نظیر است. این شرایط و شرایط زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا در عرصه بین المللی مدال نداشت، روی آن سرمایه گذاری شد و امروز محقق شده است. ورزشکارانی که سرمایه گذاری می کنند ریشه و زادگاه خود را از این طریق سرکوب می کنند. امروز شرایط برای استفاده ورزشکاران مستعد مهیا شده است، آیا اجازه داریم به دلایلی پدر و مادر و زادگاه خود را ترک کنیم؟ به دلیل نیاز به کارم سال هاست که کشورهای دیگر را دیده ام و می دانم که شرایط و امکانات کشور ما در برخی زمینه ها بی نظیر و غیرقابل مقایسه است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در دنیا می گویند زادگاه انسان هتل نیست پس وقتی سرویس دهی و صبحانه خوب نیست آن را رها کنید و به هتل دیگری بروید. اینجا زادگاه و ریشه و آب و خاک ماست و ترک وطن به هر دلیلی قابل قبول نیست. برخی از ورزشکارانی که در این دام افتادند و دلسوز شدند واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ جای دنیا برایشان فراهم نیست و تکرار شدنی نیست. حتی اگر ادعای بهره مندی از برخی نهادها و وزارتخانه ها داشته باشند، لطف و محبتی که مردم نسبت به آنها دارند تکرار نمی شود. ای کاش حداقل برای ناموس مردم این ظلم را نمی کردند. یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که به او کمک می کند تا مرتکب این ظلم نشود. هر مدالی به هر رنگ و اعتباری که باشد اگر با ملیت و ریشه درست همراه نباشد ارزشی ندارد و این را از بچه های فریب خورده شنیدم و گفتند شادی و خوشحالی که در کشور ما ایجاد می شود هیچ جا به دست نیامده است. ممکن نیست.

  رفتار اسکوچیچ زیر نظر کارشناسان - تفکر مدرن

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص قانون حضور روسای فدراسیون ها تنها در سه دوره گفت: در حوزه حقوق بازنشستگی شاهد اتفاق تلخی در ورزش بودیم. میانگین سنی روسای فدراسیون های بین المللی بالای 70 سال است و بازنشستگی در ورزش جهان وجود ندارد، ما با این قانون بازنشستگی شرایط را تغییر دادیم. البته این قانون است و باید رعایت شود. بحث حداکثر سه دوره ریاست جمهوری هم به این شکل به ورزش لطمه می زند و امیدوارم با کمک دولت نتوان از سرمایه ورزش کشور محروم شد.

پولادگر در خصوص بازنشستگی علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری تاکید کرد: بحث بازنشستگی مرادی قبلا مطرح شده و بازنشستگی وی به طور قطعی اعلام نشده و شرایط جدید دیگری ایجاد نشده است.

وی در خصوص پایان دوره ریاست فضل الله باگرزاده بر فدراسیون شمشیربازی گفت: قطعا تا قبل از انتخابات رئیس فدراسیون شمشیربازی را معرفی خواهیم کرد اما فرد مورد نظر هنوز مشخص نیست.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید