پوتین غرب را تهدید به درخواست نیروهای بیشتر کرد

30701 151 فقط خبر

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در جریان سخنرانی ویدئویی خود در جمع مردم این کشور گفت که اهداف روسیه در اوکراین تغییر نکرده است و انتخاب رویکرد نظامی در قبال این کشور “ضروری و ضروری” است زیرا به گفته وی، غرب از طریق ارائه تسلیحات مدرن به اوکراین از همه خطوط [قرمز] گذشت.”

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، ولادیمیر پوتین ضمن رونمایی از کمپینی برای فراخواندن افراد با تجربه نظامی به جبهه و تهدید کشورهای غربی حامی اوکراین با استفاده از جنگ اوکراین، بر ضرورت دستیابی سریعتر به اهداف روسیه در جنگ اوکراین تاکید کرد. سلاح های هسته ای

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در جریان سخنرانی ویدئویی خود در جمع مردم این کشور گفت که اهداف روسیه در اوکراین تغییر نکرده است و انتخاب رویکرد نظامی در قبال این کشور “ضروری و ضروری” است زیرا به گفته وی، غرب از طریق ارائه تسلیحات مدرن به اوکراین از همه خطوط [قرمز] گذشت.”

پوتین ایالات متحده و اروپا را به مشارکت در پروژه “باج گیری هسته ای” علیه روسیه متهم کرد و هشدار داد که روسیه “سلاح های زیادی” دارد که برخی از آنها حتی پیشرفته تر از سلاح های کشورهای ناتو هستند.

وی همچنین حمایت مجدد خود را از برگزاری همه پرسی برای پیوستن به روسیه در سرزمین های اشغالی شرق اوکراین اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه در ادامه این سخنرانی با تاکید بر اینکه روسیه در صورت تهدید تمامیت ارضی اش از تمام تجهیزات و تسلیحات خود استفاده خواهد کرد خطاب به کشورهای حامی اوکراین گفت: این یک بلوف نیست.

  امروز 8 دسامبر 1400 - اندیشه مدرن

پس از این سخنرانی، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه از فراخوان 300 هزار نفر با تجربه نظامی اندک خبر داد و به مردم روسیه قول داد که دانشجویان به جبهه دعوت نشوند.

بر اساس برآوردهای تحلیلگران و کارشناسان نظامی، تعداد نیروهای روسیه از جمله جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در حال حاضر از 200 هزار نفر فراتر نمی رود و در صورت موفقیت آمیز بودن بسیج 300 هزار سرباز دیگر، روسیه را در خط مقدم نبرد تقویت می کند. در خاک اوکراین اگرچه آموزش نظامی، تامین تسلیحات، تدارکات و سازماندهی این تعداد نیرو با مشکلاتی همراه خواهد بود.

در همان زمان، گزارش‌های آژانس‌های اطلاعاتی غربی از بی‌انگیزه‌ای بالا در میان نیروهای روسی به دنبال پیشروی نیروهای اوکراینی خبر دادند، زیرا دومای دولتی روسیه نیز روز سه‌شنبه موافقت کرد تا مجازات سربازانی را که ترک جنگ کرده‌اند و از جنگ فرار کرده‌اند، افزایش دهد.

با این حال، سخنرانی روز چهارشنبه ولادیمیر پوتین شوک دیگری را به بازارهای مالی وارد کرد. به این ترتیب قیمت هر بشکه نفت برنت با دو دلار و 38 سنت افزایش به 93 دلار رسید که بالاترین قیمت در دو هفته اخیر است. همچنین قیمت گاز هلندی، نرخ پایه اروپا، برای تحویل در ماه آینده با افزایش 5 درصدی به 204 یورو در هر مگاوات ساعت رسید.

همزمان، برابری دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی جهان به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر رسید و واحد پول اروپا در برابر دلار آمریکا 47 درصد کاهش یافت. قیمت هر اونس طلا روز چهارشنبه 10 دلار و 70 سنت افزایش یافت و از 1675 دلار گذشت.

  امروز جمهوری اسلامی در منطقه حرف اول را می زند/ هرج و مرج و تحریم دو روی یک سکه است/ می خواستم پیام مظلومیت و اقتدار ایران و حاج قاسم را در سازمان ملل برسانم.

شاخص سهام آلمان در روز چهارشنبه 3.8 واحد و شاخص بورس ژاپن (نیکی) 375 واحد کاهش یافت.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید