پوتین دیگر مورد اعتماد نیست

رئیس کمیسیون اروپا: پوتین دیگر مورد اعتماد نیست

بر اساس گزارش ها اعتدالوی همچنین موافقت اوکراین با مذاکرات صلح و پذیرش مفاد مذاکرات از سوی کیف را «مهم» توصیف کرد.

رئیس اتحادیه اروپا (EU) در بخشی از گفتگوها درباره جنگ اوکراین گفت: ما هرگز خواهان این جنگ نبودیم. اوکراین هم نبود. «رئیس جمهور پوتین این جنگ را آغاز کرد و در حال انجام است.

اورسولا فون درلین در رابطه با روند عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا گفت که بروکسل خواهان پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا در “دراز مدت” است و اوکراین را “یکی از اعضای خود” می داند. او همچنین به همکاری “نزدیک” با کیف در زمینه اقتصادی، به ویژه در انرژی اشاره کرد.

رئیس کمیسیون اروپا افزود: توقیف دارایی های بانک مرکزی روسیه و تعلیق دسترسی برخی بانک های روسی به سیستم بانکی سوئیفت از جمله مفاد بسته سوم تحریمی است که به سران اتحادیه اروپا پیشنهاد شده است.

رئیس کمیسیون اروپا دقایقی پیش از آغاز مذاکرات اعلام کرد که 27 کشور عضو اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسی می بندند.

وی همچنین گفت که رسانه های روسیه حامی کرملین، از جمله راشا تودی و اسپوتنیک، دیگر مجاز به پخش “تبلیغات سمی و مخرب” در اتحادیه اروپا نیستند.

اورسولا فون درلین با اشاره به تحریم‌های جدید علیه دولت الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس، گفت تحریم‌ها علیه مینسک مشابه تحریم‌های روسیه است، بنابراین راهی برای “دور زدن” آنها وجود ندارد.

وی با اشاره به حمایت مالی و نظامی از اوکراین و پذیرش پناهجویان از اوکراین، گفت که همبستگی با اوکراین در سطح اتحادیه اروپا “قوی” است. اورسولا فون درلین افزود: “آنها ارزش های ما را به اشتراک می گذارند و از اصول ما دفاع می کنند.”

  افشای جزئیات دیدار بن سلمان با داماد ترامپ - اندیشه معاصر

رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد که بروکسل چند هفته است که برای پذیرش پناهجویان از اوکراین برنامه ریزی کرده است، زیرا برای گزینه های مختلف آماده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید