پوتین: ارمنستان شریک استراتژیک روسیه است/ خاچاتوریان: ارمنستان تلاش های روسیه در قره باغ را فراموش نخواهد کرد

1081911 فقط خبر

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با وهاگن خاچاتوریان رئیس جمهور ارمنستان در حاشیه اجلاس بین المللی اقتصادی در سن پترزبورگ به رئیس جمهور ارمنستان گفت که ارمنستان نه تنها شریک روسیه بلکه متحد استراتژیک مسکو است.

پوتین به خاچاتوریان گفت: ما می خواهیم وضعیت کشور تثبیت شود و توسعه را تضمین کند. ما از همه چیزهایی که امروز در ارمنستان و اطراف آن اتفاق می افتد آگاه هستیم و مصمم هستیم که همکاری خود را گسترش دهیم.»

رئیس جمهور ارمنستان از دعوت پوتین به این اجلاس تشکر کرد و خاطرنشان کرد که به عنوان یک اقتصاددان این رویداد سالانه را در طول سال ها دنبال کرده است.

وی به پوتین گفت: «مردم ارمنستان از تلاش های شما برای حل مناقشه قره باغ قدردانی می کنند. می توانم بگویم که نه تنها از تلاش های شما برای پایان دادن به جنگ سپاسگزارم، بلکه می دانم که مردم ارمنستان نیز از این بابت سپاسگزار هستند. توقف جنگ بسیار مهم بود. برای ما بسیار مهم است که به توافقات به دست آمده احترام بگذاریم.

رئیس جمهور ارمنستان افزود: روابط دو کشور مبتنی بر “دوستی تاریخی” و “خصلت برادرانه” است. خاچاتوریان به پوتین گفت: این برنامه ها و اقدامات مشترک باید ادامه یابد.

انتهای پیام/4129/

  کسانی که کورتیکواستروئید مصرف می کنند باید این را بخوانند - فکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید