پنجمین روز تهاجم روسیه به اوکراین

پنجمین روز تهاجم روسیه به اوکراین

بر اساس گزارش ها اعتدالسرویس ارتباطات ویژه دولت اوکراین اعلام کرد صبح روز دوشنبه چندین انفجار در کیف، پایتخت اوکراین و شهر بزرگ خارکف شنیده شد.

همچنین گزارش هایی مبنی بر اصابت یک موشک به ساختمانی در شهر چرنیهیو در حدود 150 کیلومتری شمال شرق کیف وجود دارد.

عکس های کاروان نظامی روسیه در نزدیکی کیف

به گزارش مکسر، یک شرکت فناوری اطلاعات و فضایی مستقر در ایالات متحده، تصاویر ماهواره‌ای که روز یکشنبه گرفته شده ستون بزرگی از نیروهای زمینی روسیه شامل تانک‌ها را در حدود 64 کیلومتری کیف، پایتخت اوکراین نشان می‌دهد.

به گفته ماکسر، کاروان بزرگ روسیه بیش از 3.2 مایل طول دارد و شامل صدها خودروی نظامی، تانک، مخازن سوخت، خودروهای جنگی زرهی و توپخانه خودکششی است.

مشاور اسد: تصمیم روسیه برای آغاز عملیات نظامی در اوکراین گامی ضروری برای حفظ منافع این کشور است

مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که عملیات نظامی ویژه روسیه در دونباس گامی ضروری برای حفظ امنیت ملی و منافع ملی روسیه است. وی افزود: این اقدام نشان دهنده شکل گیری ساختار جدید نظام بین الملل است.

وی گفت که غرب پس از اجتناب از تعهدات خود مبنی بر عدم گسترش ناتو به شرق، هیچ گزینه ای برای روسیه در اوکراین باقی نگذاشته است.

وضعیت اوکراین؛ محور گفتگوی تلفنی مکرون با ولیعهد سعودی

ولیعهد عربستان سعودی و رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی درباره اوکراین و تاثیر این بحران بر بازارهای انرژی گفت وگو کردند.

زلینسکی به جانسون: 24 ساعت آینده یک دوره حیاتی برای اوکراین است

دفتر نخست وزیری بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که معتقد است 24 ساعت آینده یک دوره حیاتی برای اوکراین است و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، گفت که هر کاری ممکن است برای دریافت کمک بریتانیا و متحدانش به اوکراین انجام خواهد داد. اوکراین.

  خوردن آلو به محافظت از استخوان در زنان مسن کمک می کند - تفکر مدرن

تحریم های اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی و هوانوردی روسیه

بر اساس مقررات منتشر شده در مجله رسمی اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا معاملات مربوط به مدیریت دارایی ها و ذخایر بانک مرکزی روسیه را ممنوع کرده و حریم هوایی خود را به روی همه هواپیماهای روسی می بندد.

سوریه: روسیه حق دارد از خود در برابر تلاش های غرب و آمریکا دفاع کند

یک مقام وزارت خارجه سوریه گفت: سوریه به شدت کمپین هیستریک آمریکا و غرب علیه فدراسیون روسیه را محکوم می کند که سعی در تحریف واقعیت ها و بدتر کردن اوضاع و ادامه بحران ها برای حفظ سلطه بر فدراسیون روسیه دارند. جهان. “

رئیس کمیسیون اروپا: پوتین دیگر مورد اعتماد نیست

اورسولا فون در لاین، کمیسر اتحادیه اروپا در مصاحبه اختصاصی با یورونیوز از مذاکرات اوکراین با روسیه استقبال کرد و گفت که دیگر “بی اعتمادی” به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه وجود ندارد. ما هرگز این جنگ را نخواستیم. اوکراین هم نبود. رئیس جمهور پوتین این جنگ را آغاز کرد و در حال انجام است.

گروه 7 وعده تحریم های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین را داده است

گروه هفت، گروهی متشکل از هفت قدرت جهانی، روسیه را تهدید کرده است که در صورت ادامه اشغال اوکراین، تحریم‌های جدیدی علیه روسیه وضع خواهد کرد. این گروه در بیانیه ای اعلام کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در جنگ به رسمیت شناخته نخواهد شد.

سوئیس نیز در حال خنثی کردن دارایی های روسیه است

رئیس جمهور سوئیس گفت به احتمال زیاد سوئیس امروز (دوشنبه) بی طرفانه از اتحادیه اروپا پیروی کند و دارایی های روسیه را مسدود کرده و این کشور را تحریم کند.

  اخبار رتبه بندی معلمان بزرگترین دغدغه در آموزش و پرورش + راهکار - تفکر نوین

کمیسیون اروپا: اوکراین روزی عضو اتحادیه اروپا خواهد شد

رئیس کمیسیون اروپا گفت که اوکراین باید در اتحادیه اروپا باشد و اتحادیه اروپا شاهد پیوستن اوکراین در آینده نزدیک خواهد بود.

نماینده آمریکا در شورای امنیت: ناتو در اوکراین نمی جنگد

نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل گفت ناتو در اوکراین وارد جنگ نخواهد شد.

سخنگوی شورای امنیت آمریکا با اشاره به ورود نیروهای روسی به اوکراین گفت: ارتش آمریکا در حال «جارو کردن» شهرهای اوکراین است.

از سوی دیگر، نماینده چین در شورای امنیت سازمان ملل متحد از هر دو طرف خواست تا “خودداری” نشان دهند و از مذاکرات مستقیم بین مسکو و کیف حمایت کرد.

پنتاگون: دو سوم نیروهای روسیه مستقر در مرز اکنون در اوکراین هستند

یک مقام ارشد وزارت دفاع ایالات متحده گفت که دو سوم از نیروهای روسیه مستقر در مرز اکنون در اوکراین هستند.

زلینسکی: من به نتیجه مذاکرات با روسیه تکیه نمی کنم

ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین یکشنبه شب ویدئویی منتشر کرد و گفت که امید زیادی به نتیجه مذاکرات مسکو-کیف در بلاروس ندارد و به نتیجه مذاکرات تکیه نمی کند.

بورل: بازدارندگی هسته ای ما آماده است/ به اوکراین سلاح می دهیم

جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی گفت: سیستم بازدارندگی هسته ای ما آماده است. ما به کیف سلاح می دهیم. اتحادیه اروپا برای اولین بار به یک کشور غیرعضو کمک نظامی می کند. بیش از نیمی از ذخایر بانک مرکزی روسیه مسدود خواهد شد. من امروز خواستار نشست فوق العاده وزرای اتحادیه اروپا برای بررسی ارائه کمک های بیشتر به اوکراین شدم.
ادامه دارد

  تلاش جمعی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده

دیدگاهتان را بنویسید