پنجمین جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه دانش بنیان برگزار شد

1076912 فقط خبر

به گزارش گروه آنا، در این جلسه که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین مسئولان ادارات مربوطه برگزار شد، محمد محبر معاون اول رئیس جمهور نیز با اشاره به نامه 1401 به عنوان «تولید; «دانش‌سازی، اشتغال‌زایی» و تأکید بر استفاده از برخی فرصت‌ها در بودجه امسال برای حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، افزود: تاکنون توجه کافی به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نشده است. در بودجه جاری باید تخصیص بودجه معاونت علمی و فناوری با سایر دستگاه ها و دستگاه ها متعادل شود.

وی خاطرنشان کرد: با ارائه تسهیلات مالی و زیرساختی در حوزه دانش، همه وزارتخانه ها موظفند دستگاه های خود را بر اساس دانش بسازند و همچنین در این بخش اشتغالزایی کنند.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با اشاره به برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تقویت صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، تاکید کرد: خوشبختانه با تلاش دولت سیزدهم، قانون اساسی به منظور توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور تاسیس شد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای قانون جهش در تولید دانش بنیان و ورود و کمک به شرکت های دانش بنیان و درآمدزایی از طریق صادرات شرکت های مواد و محصولات ضمن توسعه زنجیره ارزش تولید، کشور را انجام خواهند داد.

در این جلسه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بررسی وضعیت بودجه و تخصیص منابع مالی این معاونت گزارشی از تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به قانون بودجه شرکت ها بر اساس دانش و منابع به اجرای قانون جهش در تولید

  شرایط سهام دولت و وام برای نوزادان - اندیشه معاصر

همچنین آخرین اقدامات انجام شده در ستاد ویژه برای رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان در دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف در زمینه بومی سازی، پیشرانه و طرح های اکوسیستمی، اقدامات اجرایی قانون تولید جهش، جهش تولید، همچنین محورهای اصلی قانون تولید جهشی از جمله تقویت ابزارهای مالی، توسعه زیرساخت های لازم، رفع موانع فعالیت های دانش بنیان و توسعه بازار محصولات و خدمات دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید