پنجاه و چهارمین روز هوای آلوده در حومه شهر در طول بحران تاج – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دکتر سید محمد جمالیان گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان ها، میانگین شاخص کیفیت هوای اراک برای 24 ساعت تا ساعت 11 روز جمعه 22 مردادماه برابر با 108 و کیفیت هوای ناسالم «گروه های حساس اعلام کردند.
وی ادامه داد: شاخص کیفی فعلی شهر اراک در ساعت 11 روز جمعه 147 و ناسالم برای گروه های آسیب پذیر و در شهرستان شازند 154 برای همه گروه ها ناسالم بود.
وزیر بهداشت استان مرکزی تاکید کرد: در این ایام که در استان مرکزی زنگ خطر به صدا در می آید و در شرایط بحرانی ریه ها ایمن نیستند و طبق بررسی های انجام شده یکی از عوارض اصلی آلودگی هوا می باشد. تضعیف سیستم ایمنی؛ به همین دلیل از مردم به ویژه گروه های آسیب پذیر مانند زنان باردار، بیماران ریوی و زمینه ای مبتلا به بیماری قلبی می خواهیم تا حد امکان از قاچاق غیرضروری در فضای باز پرهیز کنند.
وی در ادامه به تغذیه در این شرایط پرداخت و گفت: رژیم غذایی متعادل و مناسب با تامین مواد مغذی که به نوعی به بافت های بدن در برابر اثرات مخرب آلاینده ها کمک می کند، نقش موثری در حفظ سلامت بدن دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان با اشاره به اینکه استفاده همزمان از ماسک از آسیب آلودگی هوا جلوگیری می کند و خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب را کاهش می دهد، خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیشتر و استفاده صحیح از ماسک شد.

  جزئیات مهم جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277843

دیدگاهتان را بنویسید