پلاستیک بازیافتی به ساخت سلول های سوختی ارزان قیمت کمک می کند

9502 442 فقط خبر

با تجزیه در اثر حرارت پلاستیک های زباله، محققان نانولوله های کربنی حاوی نانوذرات فلزی تولید کرده اند.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا؛ با تجزیه در اثر حرارت پلاستیک های زباله، محققان نانولوله های کربنی حاوی نانوذرات فلزی تولید کرده اند. با قرار دادن این نانولوله ها در داخل آند پیل سوختی، عملکرد آن را بهبود می بخشند. در این پروژه نیازی به استفاده از نانوذرات فلز نجیب نبود.

تا زمانی که سوخت ورودی موجود باشد، پیل‌های سوختی اکسید جامد که سیستم‌های تبدیل انرژی الکتروشیمیایی هستند، می‌توانند به طور مداوم برق تولید کنند. آنها یکی از امیدوارکننده ترین فناوری ها برای رفع نیازهای رو به رشد انرژی جهان و همچنین مشکل تغییرات آب و هوایی هستند.

دمای عملیاتی بالا، که منجر به کاهش عملکرد، پیچیدگی فنی و محدودیت‌های کاربردی می‌شود، یک مانع بزرگ برای پیل‌های سوختی اکسید جامد کلاسیک است. تلاش های قابل توجهی در سراسر جهان برای رفع این مشکل انجام شده است.

افزایش رسانایی حرارتی و الکتریکی نانولوله های کربنی (CNTs) باعث تسریع انتقال حرارت و تسریع فرآیندهای الکتروشیمیایی می شود. در مقایسه با روش‌های مرسوم‌تر مانند دفن زباله یا سوزاندن، فناوری‌های پیرولیز روشی عملی و مقرون‌به‌صرفه برای تولید نانولوله‌های کربنی از پلیمرهای موجود در زباله‌ها هستند.

برای ایجاد کامپوزیت های کربن/فلز، استفاده از فازهای فلزی باقیمانده در CNT ها عملی و مقرون به صرفه است. برای بهبود راندمان انتقال بار، ایجاد یک برهمکنش شیمیایی ذاتی بین CNT ها و فلزات واسطه علاوه بر اختلاط فیزیکی مهم است.

پیل‌های سوختی اکسید جامد با دمای پایین (LT-SOFC) به دلیل هزینه کم و راه‌اندازی سریع، نسل بعدی پیل‌های سوختی هستند. با این حال، آنها یک چالش قابل توجه در زمینه مواد الکترود با فعالیت الکتروکاتالیستی دارند.

  همه سیستم‌ها و پلت‌فرم‌های محلی در دسترس هستند/محدودیت‌های اتصال اینترنت بین‌المللی حذف شدند + ویدیو

در این پروژه، تحقیقاتی بر روی تجزیه در اثر حرارت ضایعات پلاستیک برای تولید نانولوله‌های کربنی حاوی دو نانوذرات فلزی ([email protected]) انجام شد. یافته های محققان نشان می دهد که نانولوله های چند جداره با قطر بیرونی (3.84±14.38 نانومتر) به دلیل اندازه کریستالی بسیار کوچک نانوذرات آلیاژ Ni-Fe تشکیل شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید