پرپشت شدن مو با جزر و مد – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، اگر به موهایتان مواد شوینده بزنید موهایتان تمیز می شود. زیرا تمام چربی و روغن مو شسته شده و از بین می رود. شامپو بر خلاف شامپو به گونه ای طراحی شده است که به آرامی موهای شما را لمس نمی کند.
آسیب مو

یکی از دلایلی که توصیه می شود از مایع برای شستشوی مو استفاده نکنید، آسیب مو است. چون رطوبت موها را از بین می برد و موهای خشک و ضعیف و آسیب دیده را به شما می دهد و تنها اتفاق خوبی که برای آن افتاده تمیز بودن آن است.

موی خشک

مواد موجود در مایع شستشو برای مو مضر است. آنزیم های موجود در آنها مولکول های بیولوژیکی را تجزیه می کنند.

این مواد برای شستن لباس هستند نه مو، زیرا موها بسیار ظریفتر از لباس هستند و باید از آن مراقبت کنید. همچنین، مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده، پیوندهای شیمیایی پروتئین را مختل می کنند. این باعث ضعیف شدن موهای شما می شود. بنابراین توصیه می کنیم برای شستن موها از مایع شوینده استفاده نکنید، زیرا ساختار آن را ضعیف می کند و نه تنها به مو آسیب می رساند، بلکه باعث مشکلات پوستی و چشمی نیز می شود.
آسیب به سلامتی

اکثر شامپوها، بر خلاف شامپوها، برای بدن انسان طراحی نشده اند. بنابراین مواد موجود در آنها برای سلامتی و بدن مضر است. مواد شیمیایی موجود در آنها باعث حساسیت پوست و چشم و آسیبی فراتر از آن چیزی است که می توانید تصور کنید. وارد بدن می شود.

  ارائه 130 درس در ترم تابستانی 1401 دانشگاه علوم پزشکی مجازی

آلرژی
آیا تاید و مواد شوینده می توانند رنگ مو را از بین ببرند؟

اگرچه می دانیم که مایع شستشو اثرات منفی دارد، اما بسیاری از افراد برای از بین بردن رنگ موهای خود از آن استفاده می کنند، اما آیا این روش موثری است؟ برای این کار توصیه می شود از پاک کننده های رنگ مو استفاده کنید، چون متناسب با ساختار مو ساخته شده اند، ایمن و مقرون به صرفه هستند و عملکرد بهتری دارند.

در برخی موارد، مایع شستشو می تواند رنگ مو را روشن کند، اما اثر آن بسیار کم است و از طرفی اثر مطلوبی برای از بین بردن رنگ دائمی ندارد، زیرا مولکول های رنگ مو در فرآیند رنگرزی بزرگتر از حد معمول هستند. و موهای خود را احاطه کنید و به راحتی نمی توانید از شر آنها خلاص شوید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263797

دیدگاهتان را بنویسید