پروژه Neuralink دوباره شکست خورد/ تبلیغات بی ثمر ایلان ماسک برای تولید انسان های رباتیک

1087900 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، اگرچه ایلان ماسک از ابتدا پروژه نورالیک را به صورت گسترده تبلیغ کرده و کاشت تراشه در مغز را یکی از مهم ترین پروژه های تحقیقاتی بشر می داند، اما او و همکارانش هنوز نتوانسته اند مجوزهای لازم را برای وارد کردن تراشه Neuralink در مغز انسان به دست آورند. اکنون یک شرکت دیگر در آمریکا پس از کسب مجوزهای لازم برای اولین بار موفق به استفاده از تراشه هوشمند در مغز یک بیمار شده است. مهندسان این شرکت اعلام کردند که قصد دارند از این تراشه برای افزایش توانایی های حرکتی و عصبی فردی که دچار آسیب مغزی شده است استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:

پروژه ربات انسان نما از سال آینده اجرایی می شود


کارشناسان فناوری امیدوارند پس از مدتی بیمار بتواند پیام های دریافتی را از حساب ایمیل خود و همچنین پیامک ها را بدون نیاز به ابزار خارجی مشاهده کند. این شرکت که مجوز لازم برای استفاده از نمونه های انسانی در کاشت تراشه های مغزی را دریافت کرده است، اعلام کرد که تاکنون هیچ گونه عارضه ای پس از نصب تراشه در بدن بیمار و در صورت وجود ارتباط بین مغز و این تراشه مشاهده نشده است. . به درستی تاسیس شود، شاهد پیشرفت های باورنکردنی در علم خواهد بود ما پزشک خواهیم بود. این شرکت مجوز لازم برای کاشت تراشه های هوشمند در مغز 6 بیمار در استرالیا و آمریکا را دریافت کرد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، پزشکان یک تراشه هوشمند را بدون بریدن جمجمه و از طریق رگ های گردن بیمار وارد مغز بیمار کردند. این تراشه درست در ناحیه ای از مغز که مسئول برنامه ریزی و کنترل حرکات انسان است قرار دارد. علاوه بر تراشه ای که در مغز قرار می گیرد، یک دستگاه کوچک روی قفسه سینه بیمار نصب می شود و اطلاعات لازم از طریق بلوتوث به کامپیوتر منتقل می شود.

  بازدید هوایی رئیس جمهور از نقاط مرزی با عراق و پایانه مرزی پرویزخان.

انتهای پیام/4144

دیدگاهتان را بنویسید